/ - 1397/12/01 - . چهارشنبه - 2/20/2019
کد مطلب : 63162
تاریخ ثبت : 1397/04/05-10:52

بگذاریم به نام و وجودمان افتخار کنند/فوتبالی که به نقطه اتحاد مردم بدل شد

هیاهوی شب گذشته و شادی ساکنان این آب و خاک، بیانگر این حقیقت بود که هر جا دلی برای مردم بتپد، حتی اگر آن دل متعلق به مردی به نام «کارلوس کیروش» باشد که از درون این سرزمین برنخواسته، به احترام برایش کلاه از سر بر می دارند و به نامش افتخار می کنند.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج - عادله سادات ارشادی مقدم /  از فراز یازدهمین طبقه ساختمانی در شهر کرج، به شهر خاکستری و مردم رنگارنگی می نگرم که روزشان را با سلام و صبح بخیری به هم آغاز می کنند و مثل همه مردم جهان، اهداف و دغدغه هایی دارند. صبح هایی که امیدوارند وقتی به شب برسد حس خوب و خوشایندی را تجربه کنند و از فکر و خیال های ناگزیر و نگران کننده شان به دور باشند؛ اگرچه اغلب این امید محقق نمی شود و مردمِ خسته از قیمت های سرسام آور ارز، طلا، بهداشت و درمان، اقلام گوناگون زندگی، مردمِ پیوسته نگران هشدارهای کم آبی و محصولات تراریخته، شهروندان پر استرس از بحران های احتمالی، آشفته از شرایط همیشه حساس کنونی، مردمِ پریشان از شنیدن اخبار ضد و نقیض، مردمِ آگاه و ناآگاه از رانت ها و اختلاس ها، ساکنان خسته از مسئولین انکارکننده واقعیات و البته هم میهنانِ شادی های کوچک و دلخوشی های بزرگ، پیوسته سر خسته ای بر بالش می گذارند... اما امروز یکی از آن صبح هایی بود که اگرچه اندکی خسته و کرخت از خواب بیدار شدند اما انگیزه و انرژی بیشتری برای دیدار چهره های هر روزه دوستان و همسایگان و همکاران شان داشتند.

مردم این شهر و این کشور امروز صبح خاطره ای خوش از یک شب رویایی در ذهن شان به یادگار مانده بود. دیشب، مردم ایران، مردم همواره قدرشناس ایران، به رغم عدم موفقیت تیم ملی فوتبال در مرحله مقدماتی جام جهانی، به خیابان ها ریختند و شبی را فارغ از نگرانی های پیوسته و محدودیت ها، به دور از حزب بندی ها و رنگ ها رقم زدند.

آنها نشان دادند که مفهوم سعی و تلاش و از جان گذشتگی را خوب می شناسند و برای هر فرد یا گروهی که از جان و دل برای پیشرفت مردم و جامعه بکوشد، حرمت قائلند و قدر می شناسند.

هیاهوی شب گذشته و شادی ساکنان این آب و خاک، بیانگر این حقیقت بود که هر جا دلی برای مردم بتپد، حتی اگر آن دل متعلق به مردی به نام «کارلوس کیروش» باشد که از درون این سرزمین برنخواسته، به احترام برایش کلاه از سر بر می دارند و به نامش افتخار می کنند.

بیایید بیاندیشیم اگر برخی ساکنان و زادگان این آب و خاک که امروز پشت میزهای شان جا خوش کرده و از حال مردم دور و بی خبرند، تمام هم و غم خود را برای حل مشکلات و تلاش به منظور آسایش و رفاه شان، به دور از خودخواهی ها و فرصت طلبی ها، بگذارند با چه مردان و زنان قدرشناس و همراهی روبرو خواهند شد. امید که آن روز برسد تا سلام ها و صبح بخیرهای مردم این سرزمین روزی به شب بخیر گفتنی شیرین و آرام بیانجامد. الهی آمین...

 

افتخار فوتبال رانت ایران
تعداد دفعات مشاهده شده : 340
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.