/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 63013
تاریخ ثبت : 1397/03/19-10:45

معرفی سریزدی؛ پایانی خوش بر تراژدی انتخاب شهردار کرج

انتخاب "مجید سریزدی" به عنوان شهردار کرج پس از مدت ها بحث، بررسی و ایجاد حواشی پیرامون موضوع، امید را در دل مردم کلانشهر زنده کرده است؛ امیدی که از سابقه مدیریتی قبلی وی به دست آمده است نه از تعبیر و تفسیرهای گوناگون و تبلیغات.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، داستان انتخاب شهردار کرج کم کم داشت به یک تراژدی تبدیل می شد؛ تراژدی ای که گویی پایانی نداشت و عاقبت آن بر بسیاری پوشیده بود. مذاکرات، اختلافات و بعضا لج و لجبازی هایی که در این مسیر شکل گرفت، قصه را به سمتی هدایت کرد که برخی از مطلِعان و شهروندان گمان می کردند شورای شهر به زودی به محل مجادله و تغییرات گسترده تبدیل خواهد شد و عده ای آن را نمایشی قلمداد می کردند که هدفی جز به کرسی نشاندن حرف طرف هایِ صاحب قدرت ندارد.

با این شرایط و در حالی که کتاب این قصه روز به روز داشت قطورتر می شد، یک جلسه فوق العاده شورا در آخرین روز قبل از تعطیلات کار را تمام کرد و نام مجید سریزدی را به کرسی مدیریت اجرایی شهر کرج نشاند. نامی که برای بسیاری آشنا بود و در دوره های قبل نیز به عنوان یکی از گزینه های مهم شهرداری، دهان به دهان چرخیده بود تا امروز که بالاخره این نام برای دومین بار در عرصه مدیریت شهری به ثبت رسید. نامی که باید منتظر ماند و دید حکمِ وزارت کشور کی برای وی صادر خواهد شد و کلید اداره این کلانشهر چه زمانی به دست او سپرده می شود؛ کلیدی که اگرچه در دولت تدبیر و امید کارآیی اش را چنان که انتظار می رفت در قفل مشکلات نیانداخت، اما انتظار می رود در مدیریت شهری نقشی موثرتر و کارآمدتر داشته باشد.

بسیاری از کارکنان شهرداری و ساکنان این شهر سابقه و ذهنیت مثبتی از مدیریت سریزدی دارند. آنها او را مردی کاردان می شناسند که می تواند به مددِ توانمندی، ابتکار عمل و شناختی که از اوضاع شهر دارد، موقعیت شهرداری را از دستگاهی در حال سقوط، بخصوص در حوزه اقتصادی و مالی، به دستگاهی پرتوان و شایسته ارتقا دهد.

این دیدگاه در حالی مطرح می شود که سوابق این مدیر نیز از اقدامات ارزشمندی در دوران کلیدداری اش در کرج خبر می دهد؛ چنان که در جلسه معرفی خود در شورا، سریزدی، از پروژه هایی سخن گفت که در دوره مدیریت او احداث شد اما پس از آن هرگز توسعه پیدا نکرد یا تکرار نشد. طرح هایی که بخش قابل توجهی از آنها در حوزه های رفاهی، فرهنگی و اجتماعی بود و تاثیرات و کارآمدی شان به مرور زمان به اثبات رسید.

دیدگاه سریزدی مبنی بر حمایت از کارکنان و ایجاد امکانات رفاهی برای آنان که برگرفته از تجربیات موفق مدیران در شرکت ها و کارخانجات بزرگ و معتبر جهانی ست، نویدی است که در گذشته و امروز موجبات رضایت کارمندان را فراهم کرده است. پرسنل شهرداری معتقدند با تکریم شان و جایگاه شان می توانند تاثیرات موثرتر و شایسته تری از خود به جای بگذارند. این در حالی است که امروزه تفاوت ها و تبعیض های رایج، روحیه و انگیزه تلاش برای بهبود اوضاع را میان کارکنان از میان برده یا کمرنگ کرده است و توزیع متعادل فرصت ها و امکانات، عامل به چرخش درآمدن مجدد چرخ این عرصه خواهد بود.

به هر روی "مجید حاجی غلام سریزدی" معروف به "مجید سریزدی" با نزدیک به 54 سال سن و دارا بودن سه مدرکِ دیپلم راه و ساختمان، کارشناسی عمران و کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای، که سابقه مدیریت اجرایی پنج شهر کشور را داراست، از این پس شهردار کرج خواهد بود. شهرداری که انتظار می رود با توجه به سابقه خود در این عرصه، خوش بدرخشد و به دور از حاشیه ها، شهر را به سمت آبادانی سوق دهد. به امید آن روز...

عادله سادات ارشادی

شورای شهر انتخاب شهردار مجید سریزدی ثبات مدیریتی
تعداد دفعات مشاهده شده : 1070
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.