/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 63007
تاریخ ثبت : 1397/03/18-13:22

من حامی ام؛ از شش ماهگی تا همین امروز

خونِ تمام ایرانی ها از بدو تولد ناخودآگاه آغشته می شود، آغشته به حسین (ع)، آغشته به دفاع و آمیخته به ایستادگی.
به گزارش پایگاه مدیریت شهری کرج، مصطفی فراغت / من از یک سالگی شاید هم از شش ماهگی طرفدار بودم. آن روزها را به خاطر ندارم، اما حتم دارم در آغوشِ مادرم و یا با پایِ پدرم برای "حمایت" و"همدردی" گام بر داشته ام. تا این که قدس به قدس بزرگتر شدم و آهسته آهسته راه رفتن را آموختم. فکر می کنم همه ی ما ایرانی ها در این زمینه شبیه به هم باشیم، شاید هم چنین بوده ایم، از چند ماهگی تا همین امروز.

شاید بهتر باشد بگوییم خونِ تمام ایرانی ها از بدو تولد ناخود آگاه آغشته می شود، آغشته به حسین (ع)، آغشته به دفاع و آمیخته به ایستادگی. فارغ از هررنگ و دسته ای. فارغ از اصولگرایی واصلاح طلبی. پایِ دفاع که میان باشد،پای نظام وسرزمین و ناموس و ایستادگی که به میان آید، مردِ میدان می شویم. ما قبل ترها در هشت سال دفاعِ مقدس این ها را نه در حرف بلکه در عمل نشان دادیم، نشان دادیم هر چقدر ناجوانمردانه تر ما متحدتر، و هر چه متحدتر ما مستحکم تر از قبل می شویم.

و حالا سال هاست که در مقیاسی دیگر فریاد می زنیم و سال هاست که در ابعاد وسیع ترنشان داده ایم که در دنیای "زور" و "موشک" و در دنیای له کردنِ مظلوم، حامی که نَه، چیزی فراتراز آن، شاید خودِ مظلوم، شاید خودِ فلسطین.

سال هاست که از کرج، از سیستان و زاهدان، از تبریزو اردبیل، از همدان و قزوین، از شمال وجنوب و از شرق و غرب دست های ریز و درشت مان را مشت می کنیم و سنگ های ریز و درشتِ حمایت را برای رنگ باختنِ تجاوز و نامردی، برای رنگ باختن زور و تزویر و برای رنگ باختن پلیدی ها کیلومترها آن طرف ترپرتاب می کنیم.

و حالا که کمی بزرگتر شده ایم باز خونِمان همان خون است، آغشته به حسین (ع)، آغشته به دفاع و آمیخته به ایستادگی. می دانیم مشکلات داخلی کم نیست، می دانیم فقر و بیکاری و تبعیض و محرومیت کم نداریم، و می دانیم و می دانیم، اما در همه این سال ها نشان داده ایم که ما با همه فشارها مردِ گذشتیم، مرد عبور از خواسته هایمان و مردِ حمایت از مظلوم و ایستادگی مقابل ظالم. 

و من همچنان بعد از همه این سال ها حامی باقی مانده ام، از شش ماهگی تا همین امروز، قدس نود و هفت، و تصور می کنم تا عمر دارم حامی باقی بمانم، البته با فکری بازتر، با دست هایی گره کرده ترو با هدف هایی دقیق تر، تا طبق فرمایش مقام معظم رهبری؛ به زودی شاهد رخت بر بستن ظلم و برپایی نماز جماعت در قدسِ شریف باشیم.  


قدس من حامی ام موشک هشت سال دفاع مقدس
تعداد دفعات مشاهده شده : 428
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.