/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 63002
تاریخ ثبت : 1397/03/13-11:56

کتابِ قصه انتخاب شهردار هر روز قطورتر از دیروز!

شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با حضور اعضای شورا و با موضوع انتخاب شهردار برگزار شد، جلسه ای که باز هم به سرانجام نرسید تا به کتابِ قصه انتخاب شهردار چند برگ دیگر اضافه شده و این کتاب؛ روز به روز قطورتر شود!
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج نیز به مانند جلسات قبلی آن به موضوع انتخاب شهردار اختصاص داشت، جلسه ای که دوباره به سرانجام نرسید تا تنها چند برگِ دیگر به کتاب قطور انتخاب شهردار اضافه شده باشد.


لطفا صادق باشید
رییس شورای اسلامی شهر کرج در ابتدای جلسه خطاب به پیشگو ها و رمال هایی که دلایل انتخاب نشدن شهردار را در موضوعات گوناگون می بینند، گفت: ضمن تشکر از این پیشگویی ها و رمالی هایی که بدون سند و به نیت جوسازی انجام می شود عاجزانه از دوستان می خواهم که صداقت را سرلوحه کارها و اقدامات خود قرار دهند.

محمد نبیونی ضمن محکوم کردن بعضی رفتارهایی که در صحن شورا می شود، یادآور شد: در طول برگزاری جلسات همواره سعی شده در کمال احترام با افراد رفتار شود اما برخی دوستان تلاش می کنند برخوردی غیر از جنسِ احترام و همکاری با آنان داشته باشیم.

وی افزود: امیدوارم شرایطی فراهم شود که نیازی به معرفی خاطیان به بخش های دیگر وجود نداشته باشد، بیاییم واقعیتها را بگوییم و ‌جنبه انصاف را رعایت کنیم و ‌با ارایه مدارک مستدل به بیان مطالب بپردازیم که حقی از کسی ضایع نشود.


دموکراسی را در کارها و اقدامات خود دخیل کنیم
  رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج نیز در نطق پیش از دستور خود با بیان این که  صورت جلسات
نباید با مشروح جلسه مغایرت داشته باشد، افزود:  ما برخاسته از لیست امید هستیم و باید دموکراسی را در کارها و اقدامات خود دخیل کنیم.

سارا دشت گرد در ادامه صحبت ها دو نامزد خود را برای تصدی شهرداری کرج نیز معرفی کرد و یادآور شد: "علی اصغر کمالی زاده" و "هیربد معصومی" گزینه های من برای تصدی شهرداری کرج هستند.


انتخاب شهردار از حساسیت برخوردار است
نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج در شصت و دومین جلسه علنی شورا با اشاره به این که پرسنل شهرداری کرج باید عملکردی یکسان داشته باشند، نیاز به نظارت دقیق تر بر عملکرد پرسنل مجموعه مدیریت شهری را یک ضرورت دانست.

منصور وحیدی به موضوع انتخاب شهردار نیز پرداخت و گفت: انتخاب شهردار از وظایف مهم شورای بوده و از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

در قراردادها صلاح شهر لحاظ شود
حسین محمدی، رییس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج در ادامه جلسه به نابسامانی در قراردادهای عملکردی در سازمان ها اشاره کرد و افزود: در قراردادهایی که در سازمان ها بسته می شود صلاحِ شهر دیده نشده و این موضوع باید پیگیری شود.

مردم ارباب هستند
در ادامه شصت و دومین جلسه شورای شهر کرج فریده بزنی بیرانوند، اظهار داشت: خدمت به مردم باید سرلوحه اقدامات قرار گیرد چرا که طبق فرمایش امام راحل، رضایت خداوند در رضایتِ خلق اوست.

این عضو شورا اضافه کرد: مردم ارباب ما هستند و تکریم ارباب رجوع باید در راس اقدامات شورا و شهرداری قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مطالبات مردم به حق است و رفع نیازهای شهروندان وظیفه اصلی شوراهاست، گفت: کارهای کارشناسی با وحدت و همدلی نتیجه بهتری خواهد داشت.


اعتدال گرایی راس اقدامات شورای شهر باشد

اعتدال گرایی، موضوع دیگری بود که دبیر شورای اسلامی شهر کرج در نطق پیش از دستور به آن اشاره کرد و یادآور شد: مدیریت شهری باید اعتدال گرایی را در راس تمام اقدامات خود قرار دهد.

م
هدی حاجی قاسمی به موضوع نیوجرسی ها و سرعت گیرها نیز پرداخت و ادامه داد: سرعت گیر ها و نیوجرسی ها به صورت درست و اصولی جانمایی نشده اند چرا که آرامش روانی شهروندان مد نظر قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه باید به عملکرد پرسنل نگاه ویژه ای داشته باشیم، گفت: شایسته سالاری را در عملکرد پرسنل لحاظ کنیم.


حقوق کارگران به زودی پرداخت می شود؛ افزایش نیرو نداشتیم
 سرپرست شهرداری کرج در زمانی که به وی در شصت و دومین جلسه شورای اسلامی شهر کرج اختصاص داده شد، به دغدغه اعضای شورا در نطق پیش از دستور پاسخ داد و گفت: بعضی نیروهای شرکتی در حالِ ریزش هستند یا جایگزین دارند و هیچ گونه قرارداد خلافِ قانون مبنی بر افزایش نیرو نداریم.


محمدرضا احمدی نژاد در خصوص جانمایی سرعت گیرها نیز بیان کرد: عوض کردن رویکردها در خصوص کاهش سرعت بدون نصب سرعت گیر؛ در حال انجام است.

وی
در تشریح عملکرد شهرداری به منظور پرداخت حقوق کارگران، اظهار داشت: تا آخر امروز حقوق تمامی کارکنان خدمات شهر و فضای سبز به حسابشان واریز می شود.

پس از پاسخگویی سرپرست شهرداری کرج و ارایه عملکرد شهرداری جلسه با موضوع معرفی و انتخاب شهردار کرج به صورت رسمی آغاز شد.موضوع انتخاب شهردار امروز نهایی شود
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج، اظهار داشت: تغییر در برنامه انتخاب شهردار وظیفه شوراست نه اعضای شورا و همه اعضا باید در جریان برنامه ها باشند.

عباس زارع خواستار این بود که موضوع انتخاب شهردار در شصت و دومین جلسه نهایی شود.


صلاح شهر را در نظر بگیرید
دیگر عضو شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: صلاح شهر را در نظر بگیرید و به انتخاب شهردار با سرعت بیشتری کمک کنید.


فرج الله ایلیات تاکید کرد: موضوعی که نتیجه آن مشخص است در آن وقفه ایجاد نکنیم، شهر در انتظار خدمت رسانی است امروز نتیجه نهایی را مشخص کنیم.


به قانون عمل کنیم و امید مردم را نا امید نکنیم
عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: همه دم از برآورده کردن خواسته های مردم و خدمت به شهروندان می زنیم در واقع عمل کردن به قانون باید در مرکز توجه شورا و راس عملکرد آن قرار گیرد.


محمد حسین خلیلی اردکانی تصریح کرد: مخالف رای اکثریت عمل نکنیم و امید مردم را نا امید نکنیم.

قانون یکسویه نمی‌رود

نایب رییس شورای اسلامی شهر کرج در ادامه با بیان اینکه قانون یک سویه نمی رود، گفت: رویکرد لیست امید و شورای پنجم تحول بود و شهردار سابق ۱۵ درصد از این تحول را در مدت زمان اندک ایجاد کرده بود که موفق به ادامه آن نشد.
منصور وحیدی با تاکید بر این که باید فردی انتخاب شود که واجد شرایط باشد تا مردم به ما امیدوار شوند، یادآور شد: به حقوق اقلیت احترام بگذارید .

در ادامه جلسه فریده بزنی بیرانوند از "علی ترکاشوند" و "وجه اله خدمتگزار" به عنوان گزینه انتخابی خود برای تصدی شهرداری کرج نام برد.

با توجه به اینکه شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی با موضع انتخاب شهردار کرج بدون نتیجه ماند، مقرر شد ساعت 14 امروز یکشنبه ادامه جلسه با موضوع انتخاب شهردار برگزار شود.

 

نازنین فرضی زاده

شورا انتخاب شهردار کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 628
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.