/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 62995
تاریخ ثبت : 1397/03/12-12:51
همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع)
70 کودک کار، زندگی کودکانه را از سر گرفتند

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج از بازگشت 70 کودک کار به کانون گرم خانواده خبر داد و گفت: همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) این کودکان زندگی کودکانه را از سر گرفتند.
احمد خیری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با تاکید بر اینکه کودکان نباید کار کنند، گفت: در همین راستا سازمان فرهنگی با اجرای پویش یک لقمه مهربانی و بهره گیری از بانوان توانمند خانواده، کار کودکان را منع و فرهنگ جلوگیری از این امر را ترویج کرد.

این مسئول افزود: کودکان آینده سازان کشور هستند و مسئولان باید در صدد استعدادیابی و توانمن سازی آنان برای پیشرفت کشور برآمده و فرسوده شدن کودکان در کار، تنها آسیب های اجتماعی را افزایش می دهد.

وی، با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ورزش و ایجاد فضاهای مناسب برای پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان، عنوان کرد: نهادینه کردن فرهنگ منع کار کودکان باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج با اشاره به اینکه کودکان با ادامه تحصیل، می توانند نقش موثرتری در آینده کشور داشته باشند، اظهار داشت: 70 کودک کار توسط خیرینی که نیازهای مادی آنان را برطرف کردند به آغوش خانواده بازگشتند و به ادامه تحصیل مشغول شدند.

خیری اضافه کرد: همچنین دوره مشاوره برای خانواده های این کودکان به منظور شناسایی توانمندی مادر و پدر خانواده و جلوگیری از کار فرزندان برگزار شد و دیگر نگرانی برای تامین هزینه خانواده های این کودکان در آینده نیز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه به همین بهانه جشنی برای کودکان برگزار شد، گفت: در این جشن، عباس زارع؛ عضو شورای اسلامی شهر کرج، جوهری؛ معاون اجتماعی دادگستری استان البرز و اسماعیلی فرد؛ مدیرکل امور بانوان استانداری البرز حضور داشتند.


 
نازنین فرضی زاده

کودکان کار شهرداری سازمان فرهنگی اجتماعی کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 577
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.