/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 62979
تاریخ ثبت : 1397/03/12-10:17

تولیدگل های فصلی درنهالستان بزرگ كرج

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری با اشاره به قابلیت های نهالستان بزرگ کرج، گفت: تاکنون تعداد انبوهی از گلهای فصلی، انواع درختان و درختچه های زینتی در این مجموعه کاشت و تولید شده است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، پیمان بضاعتی پور با اعلام این مطلب اظهار داشت: نهالستان بزرگ کرج با مساحتی حدود 134 هکتار در محمدشهر واقع است، رویکرد سازمان در بحث نهالستان بزرگ کرج حفظ و نگهداری از سرمایه های موجود و احیای آن است که امید می رود بتوانیم گیاهان را با بهترین سطح کیفت به مناطق و بوستان ها عرضه می کنیم.

این مسول با بیان این که در حال حاضر از سوی سازمان در چندین هکتار از این نهالستان، درخت و گیاهان مختلف کاشته شده و قسمتی نیز به گلخانه اختصاص یافته است، ادامه داد: طی چند سال اخیر دربخش هایی از اراضی نهالستان بزرگ کرج قلمه های مختلفی از جمله چنار، بید، صنوبر، کبوده، تبریزی، سنجد، انار، زیتون تلخ، توت و .. غرس شده است.

سرپرست سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اجرای سیستم آبیاری قطره در اراضی تحت اختیار سازمان در نهالستان محمدشهر، اضافه کرد: تاکنون انواع بذور غیرمثمر مانند اقاقیا، زبان گنجشک، باران طلایی، ارغوان و ... نیز در نهالستان کاشته شده است.

وی به تولید انبوه گل های فصلی در نهالستان اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه همچنین قلمه انواع درختچه های زینتی مانند رز، ساناز، اسپیره، بوداغ و ... تولید شده است.

 نازنین فرضی زاده

سیما منظر فضای سبز شهری شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 538
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.