/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 62970
تاریخ ثبت : 1397/03/09-11:39

مرکز آموزش های نوین شهروندی در کرج راه اندازی می شود

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج از راه اندازی مرکز آموزش های نوین شهروندی در این کلانشهر خبر داد.
احمد خیری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، این خبر را اعلام کرد و گفت: طبق تفاهم نامه ی همکاری آموزشی و پژوهشی مقرر شده مرکزی با عنوان مرکز آموزش های نوین شهروندی در کرج راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه این مرکز به همت سازمان فرهنگی و با مشارکت وزارت ارتباطات و فناوری دانشگاه تهران راه اندازی می شود، عنوان کرد: راه اندازی این مرکز در راستای بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و با عنایت به راهبرد و برنامه های اجرایی دولت در زمینه ایجاد اشتغال و با توجه به اهمیت آمووزش های نوین مهارتی در دستور کار قرار گرفته است.

این مسول اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان البرز، راه اندازی مرکز تخصصی آموزش های نوین شهروندی با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی محقق می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه مجری طرح یاد شده سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی است، انتخاب و تعیین صلاحیت بخش خصوصی توسط این سازمان صورت می گیرد.

تسهیل در فراهم کردن زیرساخت های ارتباطی لازم برای راه اندازی توسعه و خدمات و ترویج فرهنگ شهروندی از مهم ترین اهداف راه اندازی مرکز تخصصی آموزش های نوین شهروندی است که خیری به آن اشاره کرد.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج همچنین به تربیت نیروی انسانی متخصص در دوره های رسمی و غیر رسمی مطابق با نیازهای جامعه اشاره و بیان کرد: کاهش آسیب های اجتماعی نیز از دیگر اهدافی است که سازمان فرهنگی توجه ویژه ای به آن دارد و این مهم در راه اندازی مرکز تخصصی یاد شده دیده شده است.

خیری از جمله اقدامات مرکز تخصصی آموزش های نوین شهروندی به مشارکت، طراحی و اجرای سمینارها و دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی، برگزاری آموزش های نوین سواد دیجیتال و سواد رسانه ای برای شهروندان و صدور گواهی نامه علمی دوره های آموزشی از سوی دانشگاه تهران اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه ساختمان این مرکز مابین میدان آزادگان و میدان طالقانی واقع شده است، محل دقیق این مرکز را خیابان لاله، پلاک 86، ذکر کرد.

این مسول افزود: مرکز آموزشی یاد شده به متراژ 400 متر با 10 کلاس آموزشی در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

خیری هدف از برگزاری دوره های مختلف در این مرکز را توانمند سازی و کارآفرینی به منظور ایجاد اشتغال در کسب و کارهای نوین اعلام کرد و گفت: بهره گیری از نخبگان و ظرفیت هیات علمی مراکز علمی و دانشگاهی در برگزاری این دوره ها لحاظ شده است.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج، بستر سازی به منظور توسعه و تجاری سازی استارتاپها، کارآفرینی دیجیتال و تامین سرمایه های لازم در بازارهای داخلی و خارجی را از دیگر اهداف راه اندازی مرکز تخصصی آموزش های نوین شهروندی برشمرد.

 

نازنین فرضی زاده

فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 365
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.