/ - 1398/01/06 - . سه شنبه - 3/26/2019
کد مطلب : 62969
تاریخ ثبت : 1397/03/09-11:33
عباس زارع عنوان کرد؛
آبگرفتگی چند وقت اخیر نظام مهندسی شهر را زیر سوال برد / رویکرد شورای پنجم حضور زنان در سطوح کلانِ مدیریتی است

عضو شورای پنجم شهر کرج گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا زنان به جایگاه واقعی خود در عرصه مدیریت شهری برسند و دوشادوش و چه بسا فراتر از مردان در زمینه های تخصصی ورود کنند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس زارع در کارگاه آموزشی زنان، خانواده و فضای مجازی که به همت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج در باشگاه میلاد برگزار شد، به نقش بی بدیل زنان در بستر اجتماع اشاره کرد و حضور مقتدرانه و تخصصی زنان در جایگاه های مختلف مدیریت شهری را یادآور شد.

زارع گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا زنان به جایگاه واقعی خود در عرصه مدیریت شهری برسند و دوشادوش و چه بسا فراتر از مردان در زمینه های تخصصی ورود کنند.

وی با بیان اینکه در دوران مدیریتش در مدیریت شهری باورش را مبنی بر حضور زنان در جایگاه های مدیریتی به منصه ظهور رسانده، عنوان کرد: در دوران مدیریت سازمان پارکها و فضای سبز از حضور بانوانی که در آن حوزه پرورش یافته بودند در عرصه مدیریتی بهره بردم و اعتقاد دارم که زنان باید در سطوح کلان مدیریتی حضور داشته باشند.


زارع بر پرورش نیروی تخصصی در حوزه زنان تاکید کرد

عضو شورای شهر کرج تاکید کرد: رویکرد شورای پنجم نیز بر این محور قرار دارد و اثبات این شایستگی بر عهده زنان شاغل در شهرداری است.

زارع در ادامه با اشاره به وجود گلایه، راهکار و نقد از سیستم مدیریت شهری این امر را غیر قابل اجتناب و درعین حال نیازمند ارتباطی دوسویه دانست و با اشاره به موضوع نشست مبنی بر بهره مندی بهینه از دریچه های ارتباطی از روزنه فضای مجازی عنوان کرد: به عنوان مثال موضوع آبگرفتگی چند وقت اخیر نظام مهندسی شهر را زیر سوال برد و شهر را تحت الشعاع قرار داد و به دنبال آن شاهد نقدهای متعدد در خصوص نگهداری ابنیه شهری، عمرانی و خدماتی در فضای مجازی بودیم که این عامل تلنگر بزرگی به مجموعه مدیریت شهری بود.

وی ادامه داد: در این خصوص پستی در اینستاگرام شخصی خود منتشر کردم که نتیجه آن کامنت های متعدد کارشناسی و تخصصی از سوی کارشناسان و شهروندان بود و بنده آن را مجلد کردم تا از آنها بهره مند شویم.

این مسول شهری عنوان کرد: به طور قطع این مهم یکی از مزایای فضای مجازی است که می توان بدون حضور رودر رو که گاها برای برخی افراد مشکل است موضوعات شهری را به مسولین منتقل کرد و همه باید از این فضا به صورت مطلوب بهره مند شویم.

وی در بخش پایانی سخنان خود و در پاسخ به درخواست مجری برنامه مبنی بر قول حمایتی شورای شهر در حوزه بانوان اظهارداشت: من تنها یک عضو از شورای شهر کرج هستم اما به زعم خود آماده شنیدن سخنان، گلایه ها و اجحاف احتمالی در حق بانوان مدیریت شهری چه به صورت حضوری و چه در فضای مجازی هستم.

عضو شورای شهر کرج در پایان از اداره بانوان سازمان فرهنگی خواست تا با برپایی کارگاه های توانمندسازی ویژه بانوان مستعد فعالیت های مدیریتی در شهرداری به صورت مستمر زمینه تربیت تمام شمول مدیران آینده را فراهم آورد. نازنین فرضی زاده

زارع بانوان شاغل شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 542
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.