1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 62529
تاریخ ثبت : 1397/01/22-11:31

روزهای درخشانی که از راه می رسند

جمله های به ظاهر ساده اما با دورنمایی عمیق که باوری نیرومند در دل خود دارند را در زندگی روزمره و در مواجهه با آدم های سختکوش بارها شنیده ایم؛ "همینجوری ادامه بده حتمن یه چیزی میشه" ، "براش آینده درخشانی میشه متصور بود." این عبارات را برای کسانی می توان به کار برد که فارغ از همه سدهای پیش رو و چوب هایی که لای چرخ ها فرود می آید، به مسیر ادامه می دهند تا راهِ موفقیت را نه برای خود، که برای جامعه میسر و هموار سازند.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج - مصطفی فراغت / جمله های به ظاهر ساده اما با دورنمایی عمیق که باوری نیرومند در دل خود دارند را در زندگی روزمره و در مواجهه با آدم های سختکوش بارها شنیده ایم؛  "همینجوری ادامه بده حتمن یه چیزی میشه" ، "براش آینده درخشانی میشه متصور بود." این عبارات را برای کسانی می توان به کار برد که فارغ از همه سدهای پیش رو و چوب هایی که لای چرخ ها فرود می آید، به مسیر ادامه می دهند تا راهِ موفقیت را نه برای خود، که برای جامعه میسر و هموار سازند.

 به عبارتی ساده، در دنیای کنونی "تشخیص دادن" آسان تر از گذشته شده است، تشخیصِ "چیزی شدن" یا "نشدن" افراد و راه ها. چرا که سبکِ زندگی، اعتقاداتی که پیداست و برنامه ای که دنبال می شود،  پیام های مهمی _ حس _ را به بیرون منعکس می کند که به همگی می قبولاند ضمن رسیدن به این باور، متفق القول به این نتیجه دست یابند که می توان عنوانِ "آینده درخشان" را برای او به کار گرفت. البته این موضوع نه شامل افراد، بلکه خانواده ها، دولت ها، نهادها، تیم ها و یا سازمان ها را هم در بر می گیرد.

با این مقدمه باید اذعان داشت که برایِ "شهرداری کرج" به عنوان نهادی خدمت رسان، با همه حاشیه هایی که ایجاد می شود و با همه نامهربانی هایی که می بیند، جمله های امیدوار کننده، نظیر آنچه در ابتدای یادداشت آمده، قابل استفاده است.

باید گفت بعد از مدت ها سکون، این روزها از این نهاد خدمت رسان نیرویی به بیرون منتقل می شود که ما را مجاب می کند بنویسیم؛ " می شود آینده درخشانی برای کرج متصور بود."

وقتی عملکردِ شهردار را در شش ماه گذشته مرور می کنیم، و یا وقتی برنامه هایِ سال ۹۷ را تحلیل می کنیم، به واقع این امیدواری ایجاد می شود که روزهای خوبِ شهر فرا رسیده است و از این پس شهروندان با دغدغه ای کمتر می توانند برای داشتن زندگیِ بهتر، تلاش کنند.

 نوزدهم فروردین شاید آغازی بود برای رسیدن به روزهای خوب.  اولین جلسه شورای برنامه ریزی با حضور تمامی مدیران با عنوان #از_بودجه_تا_اجرا در همین روز برگزار شد، وقتی صحبت ها و دغدغه های شهردار برای داشتن شهری توسعه یافته به گوش رسید، وقتی ضرب الاجل هایِ لازم تعیین، وقتی که مدیران برای آبادانی به خط و وقتی که نیازِ مردم در محلات و مساجد و در ملاقات های هفتگی رصد می شود، امیدواری ها نیز بیش از گذشته خواهد شد.

 حالا شورایی که سال گذشته در شهرداری مرکز تشکیلِ جلسه می داد، در سال جدید با محوریت مناطق و سازمان ها در خود مناطق و سازمان ها دنبال می شود، تا ضمن بررسیِ مشکلات و کشفِ کاستی ها، برنامه های لازم و مدون نیز برای برون رفت از شرایط موجود تا رسیدن به وضع مطلوب، مرور شود.

به نظر می رسد روزهای درخشان کرج پشت دروازه های شهر انتطارِ حضور می کشند. روزهای خوب می آید، آهسته و پیوسته، توسعه ی بیش از پیشِ شهرمان، دور از انتظار نیست.

پایگاه خبری مدیریت شهری _ مصطفی فراغت

مصطفی فراغت


تعداد دفعات مشاهده شده : 429
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.