1397/10/27

. پنج شنبه

1/17/2019
کد مطلب : 62509
تاریخ ثبت : 1397/01/21-13:23

واحدهای صنفی آلاینده و مزاحم کرج از شهر خارج مي شوند

معاون دادستان کرج گفت: با پیگیری‌ های قضايي صورت گرفته و همكاري سازمان ساماندهي مشاغل شهري شهرداری در تلاش هستیم تا با هماهنگی با سایر دستگاه‌ ها واحدهاي صنفي آلاينده و مزاحم كرج را شناسايي و ساماندهي کنیم.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد آقایاری معاون دادستان كرج در جلسه هم انديشي و تعيين تكليف صنوف مزاحم و اتخاذ رويه اي واحد و انتقال و ساماندهي آنها كه در سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري كرج برگزار شد، گفت: صنوف پرسروصدا و مزاحم بخشی از چهره شهر را مخدوش کرده‌اند و نیاز است‌ که ساماندهی جامعی در این خصوص صورت پذیرد.

این مسئول با اشاره به کمیسیون بند۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها ‌افزود: طبق قانون جلوگیری از ایجاد اماکن و مشاغلی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان شهرها می‌شود و یا فعالیت آنها مخالف اصول بهداشت شهری است، از وظایف مهم این کمیسیون به شمار می رود.

وي با بيان اينكه درطول چند دهه‌ گذشته به دلیل افزایش بی‌رویه جمعیت و توسعه شهر، شاهد ساخت و ساز واحدهای مسکونی در کنار واحدهای پرسروصدای شهر بوده‌ایم،تصريح كرد: طرح جمع آوری مشاغل مزاحم از سطح شهر نیازمند یک حرکت و اراده جمعی است که همکاری تمام سازمانها بخصوص اتحادیه های صنفی را می طلبد و این طرح باید در یک حرکت منسجم و قانونمند اجرا شود.

آقاياري از ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم و آلاینده در این شهرستان خبر داد و بيان كرد: ساماندهی واحد های صنفی مزاحم در الگوی توسعه ای شهرهای تازه تاسیس جزو اولویت ها بوده و برهمین اساس سعی بر آن می شود تا پیش از گسترش دامنه جغرافیایی و جمعیتی مناطق، از بروز برخی ناهنجاری های صنفی و شغلی جلوگیری به عمل آید.

معاون دادستان كرج تاكيد كرد: طي هماهنگي هاي بعمل آمده واحدهاي ضايعاتي محدوده شهري كرج شناسايي و طي مهلت مشخص شده تا پايان فروردين ماه سال جاري به مكاني كه توسط سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده هاي كشاورزي شهرداري كرج و اتحاديه فوق هماهنگ شده است از شهر خارج خواهند شد.


نازنین فرضی زاده

دادستان معاون میادین شهرداری کرج صنوف
تعداد دفعات مشاهده شده : 477
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.