1397/08/02

. چهارشنبه

10/24/2018
کد مطلب : 62508
تاریخ ثبت : 1397/01/21-12:55

توزیع 40 هزار نسخه نوروزنامه در ایام عید

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری درطرح استقبال از نوروز اقداماتی را با هدف رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزی انجام داده است، از توزیع 40 هزار نسخه نوروزنامه در ایام عید میان مسافران نوروزی خبر داد.
سید علی اکبر میروکیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان این مطلب گفت: در ایام نوروز در چهار ورودی حصارک، مهرویلا، بیلقان و کلاک ایستگاه های نوروزی جانمایی شد و مدیریت شهری در این ایستگاه ها اقدام به توزیع نوروزنامه و بسته های فرهنگی به مسافران کرد.

وی، جانمایی نقشه نیازمندی های شهر اعم از درمانگاه، بیمارستان، تعمیرگاه، رستوران و اماکن دیدنی شهر و استان و موضوعات و مباحث ایمنی در هشت صفحه را از موارد مطرح شده در نوروزنامه ذکر کرد و یادآور شد: بسته نوروزی نیز شامل فنردست، طناب بازی، بازی فکری، کتابچه هایی با موضوع فرهنگ شهروندی و کیسه زباله به مسافران نوروزی اهدا شده است.

نوروز خوانی در ایام نوروز به جز روزهای شهادت طی بیش از 20 مرحله در میادین پر تردد و اصلی شهر از دیگر اقدامات استقبال از نوروز بود که از سوی میروکیلی مطرح شد.

به گفته رئیس کمیته استقبال از نوروز، رنگ آمیزی مبلمان شهری و حذف زوائد دیداری، بهسازی و نورپردازی ورودی های شهر، آذین بندی و متناسب سازی شهر برای بهار و مهیا کردن باغ گلها برای برگزاری جشنواره لاله ها و میزبانی از مسافران نوروزی از سوی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در طرح استقبال از نوروز انجام شده است.

این مسئول از دیگر اقدامات سازمان سیما، منظر در طرح استقبال از نوروز به برگزاری فراخوان نوروزی با موضوعات طراحی مجسمه های موقت، هنر محیطی، دیوارنگاری و تخم مرغ رنگی اشاره کرد و افزود:  در این فراخوان این دوره درمجموع تعداد 1992 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بیانگر استقبال کم‌نظیر هنرمندان از این اتفاق هنری ارزشمند است؛ از این تعداد در مرحله اول مجموعا 90 اثر، انتخاب شدند.

وی همچنین از آماده سازی عرصه های فضای سبز برای استقبال از نوروز سخن گفت و ادامه داد: گلکاری با گل های معطر و زیبا در بوستان ها و میادین، ایجاد فرش گل خصوصا در مبادی ورودی و خروجی به منظور ایجاد روحیه نشاط در مردم و مسافران نوروزی در ایام نوروز صورت گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج افزود: المان پلکسی های آویزان رنگی زیر پل آزادگان، هنر محیطی بافت روی نرده ها و باغ سیب در چهارراه طالقانی و بلوار دانش همچنین جداره باغ سیب و اجرا و نصب پرنده و پنجره فلزی در بلوار دانش آموز در طرح استقبال از نوروز صورت گرفته است.

میروکیلی همچنین برگ های نگارگری چرخان در ورودی پارک باغ ایرانی و المان رنگین کمان در دیوار پست طالقانی همچنین هنر محیطی روی دکل در میدان های جمهوری، امام حسین، میدان مهران و شهید سلطانی و حروف معلق از درخت در میدان های باغستان، مهران و فاطمیه و نورپردازی در سطح شهر را از دیگر اقداماتی دانست که در این راستا اجرا شده است.

این مسئول همچنین از آماده سازی بوستان جنگلی جهان نما برای استقبال از مسافران نوروزی سخن گفت و اضافه کرد: توزیع کیسه های زباله برای حفاظت از محیط زیست در پارکهای شهر در ایام نوروز و جمع آوری بدون وقفه زباله ها از دیگر برنامه های مدیریت شهری در طرح استقبال از نوروز بوده است.

 
نازنین فرضی زاده
فرهنگی شهرداری کرج استقبال از نوروز
تعداد دفعات مشاهده شده : 325
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.