1397/10/27

. پنج شنبه

1/17/2019
کد مطلب : 62505
تاریخ ثبت : 1397/01/21-11:11
برای اولین باردر استان البزر؛
راه اندازی چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده در کرج

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از راه اندازی چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده (پوش باتن) در بلوار طالقانی شمالی محدوده تقاطع آزادگان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا احمدی نژاد در حاشیه راه اندازی نخستین چراغ مخصوص تردد عابرین پیاده در کرج که پیش از ظهر سه شنبه برگزار شد، اظهار کرد: پیاده روي اصلی ترین و رایج ترین مد حرکت در تمام جوامع بشري است، به همین منظور کاهش یا حذف خطرات پیش روي عابرین پیاده هدف مهم و قابل دسترسی است که بدون شک روش هاي بهبود ایمنی عابرین، محیط هاي پیاده روي را بهبود می بخشد.

احمدی نژاد تصریح کرد: در این راستا یکی از تجهیزاتی که در جهت بهبود عملکرد گذرگاه های عابر پیاده در راستای افزایش ایمنی و کاهش تاخیر در زمان عبور عابرین از عرض معابر به طور معمول در کشورهای پیشرفته استفاده می شود، چراغ مخصوص تردد یا پوش باتن (Push Button) است.

وی بیان کرد: پوش باتن با استفاده از پردازشگر میکرو پروسسوری و اطلاعات ورودی که از چراغهای راهنمایی هوشمند متصل به کامپیوتر مرکزی دریافت می کند، پیغام های صوتی و بصری مناسبی را جهت عبور عابر پیاده از عرض خیابان تولید می سازد، این امر برای اولین بار در استان البرز توسط شهرداری کرج و پلیس راهور در مسیر بلوار طالقانی شمالی محدوده تقاطع آزادگان نصب و اجرایی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: رانندگان موظف هستند درصورت عبورعابرین پياده از محل‌های تعيين ‌شده، با فاصله‌ای كه به وسيله‌ خط كشی پشت مسير ويژه مشخص می‌شود، توقف كامل كنند، در غیر این صورت بر اساس قانون با این افراد نیز برخورد خواهد شد.

احمدی نژاد اظهار کرد: این چراغ راهنمایی برای استانداردسازی، ایمن سازی و کانالیزه کردن عبور و مرور عابرین پیاده و خودروها در محل های پرتردد در نظر گرفته شده است که با همکاری پلیس راهور شهر کرج اجرایی می شود.

نازنین فرضی زاده

چراغ مخصوص تردد عابرین شهرداری کرج معاونت حمل و نقل ترافیک
تعداد دفعات مشاهده شده : 408
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.