1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 62475
تاریخ ثبت : 1397/01/19-10:20

رویکرد ما در قبال دستفروشی مبارزه نیست

معاون خدمات شهری شهرداری کرج با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت برای ساماندهی دستفروشان در روزهای پایانی سال 96 و روزهای منتهی به نوروز، گفت که رویکرد این معاونت در قبال دستفروشی مبارزه نیست.
حسن مدیرروستا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام اینکه دستفروشی یکی از مشاغل دم دستی و ساده ای است که در وضعیت اقتصادی کنونی و بحران های آن به سرعت از سوی افراد مورد توجه قرار می گیرد، افزود: کمبود درآمد و شرایط معیشتی خانواده ها، سرپرستان را به این سمت می کشاند اما این کار موجب به هم ریختگی وضعیت شهر و چهره نامطلوبی در آن می شود.

وی، روزهای پایانی سال را زمان اوج افزایش دستفروشان و بروز تخلفات مربوط به سد معبر عنوان کرد و ادامه داد: اگرچه سد معبر و دستفروشی جرم های شهری محسوب می شوند اما رویکرد ما مبارزه نیست و سازگاری و ساماندهی آنان را با توجه به تاکید شهردار برای مانع نشدن از کسب درآمد این افراد، در دستور کار قرار دادیم.

به گفته مدیرروستا، اختصاص سه نقطه از شهر برای ساماندهی دستفروشان در روزهای پایانی سال نیز با همین هدف انجام گرفت.

این مسئول اظهار داشت: این سه نقطه در مناطق آزادگان، 45 متری گلشهر و خیابان شهید بهشتی در نظر گرفته شده بود و تلاش کردیم با استقرار دستفروشان در این نقاط، خیابان های اصلی و پرتردد شهر را از وجود سد معبر و دستفروشی خالی نگه داریم.

معاون شهردار کرج اضافه کرد: این کار در پایان سال گذشته برای نخستین بار با هماهنگی همه دستگاه های ذیربط از جمله دستگاه های قضایی و انتظامی و از طریق اتخاذ برنامه ای جامع انجام گرفت.

وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم با استمرار برنامه ریزی و تهیه طرح های جایگزین، این مشکل شهری را برای همیشه از میان برداریم.

عادله سادات ارشادی

خدمات شهری شهرداری کرج دستفروشان
تعداد دفعات مشاهده شده : 428
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.