1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 62439
تاریخ ثبت : 1397/01/15-12:29

شهر خوب، شهری برای زندگی است

شهر خوب یافتنی نیست، بلکه ساختنی است، ساخته دست شهرنشینانی که به آن هویت می بخشند.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج - سمیه احمدی - شهر خوب یافتنی نیست، بلکه ساختنی است. ساخته دست شهرنشینانی که به آن هویت می بخشند، آن هم هویتی انسانی.

شهرِ انسان محور از موضوعاتی است که (امروز) در ادبیات بیشتر مسئولان به چشم می خورد، دکتر نصیری شهردار کرج در این رابطه گفته است: "شهر بدون عاملِ انساني مفهوم ندارد، اگر در شهري شهروند وجود نداشته باشد آنجا شهر نيست،بنابراين وقتي از محلی صحبت مي كنيم، صحبت از تعاملات انساني و فرهنگ شهرنشینی است."

وقتي از کالبد شهر سخن مي گوييم از چيزي صحبت مي كنيم كه لزوما در ظاهر و شكل شهر وجود ندارد، بلكه در شاكله آن نمود پيدا مي كند. به عبارتی کنش و رفتار یکایک شهروندان است که به محل سکونت شان معنی می‌دهد. این هویت گذرگاه مهمی برای توسعه ی شهر به شمار می رود، حال اینکه امروز بی توجهی انسان ها نسبت به مسائل شهری و محیط زندگی نوعی سردرگمی به شهرها داده است .

بی‌شک برای داشتن شهری انسانی، شهر، شهروند و حقوق شهروندی لازم است، به عبارتی در کنار تمام امکاناتی که وجود دارد این حقوق شهروندی است که شهر انسانی را پدید می آورد. شهری که در آن خلاقیت های هنری، ادبی و زیباشناسانه نیز هم سطح فردی و جمعی شکوفا شده باشد.  
  

 

شهرداری شهر انسانی انسان شهری
تعداد دفعات مشاهده شده : 423
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.