1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 62423
تاریخ ثبت : 1397/01/14-09:08

باغ گل ها، گریزگاهی برای فراغت شهروندان از دغدغه های روزمره

در حال و هوای نوروز که شهروندان برای گشت و گذار و دمی رهایی از درگیری های روزمره، به جستجوی نقطه ای آرام و امن می گردند، وجود مکانی که بتواند آدمیان را با زیبایی های طبیعت پیوند دهد، از اهمیت زیادی برخوردار است. اتفاقی که در باغ گل های کرج و با تصمیم شهردار مبنی بر افتتاح زودهنگام آن به وقوع پیوست و موقعیتی را فراهم کرد که مسافران و شهروندان از این فضای زیبای طبیعی لذت برده و مشعوف شوند.
 پایگاه خبری مدیریت شهری کرج - عادله سادات ارشادی مقدم- در حالی که کلانشهر کرج به رغم جمعیتی بالا از کمبود نقاط گردشگری - تفریحی رنج می برد و شهروندان زیادی برای استفاده از اماکن تفریحی و گردشی به تهران یا شهرهای اطراف مراجعه می کنند، گشایش درهای یکی از برجسته ترین نمایشگاه های گُل کشور توانست بخشی از نیاز مردم به تفریح و گردشگری را رفع نماید.

افتتاح نمایشگاه در پی بازدید اصغر نصیری؛ شهردار کرج از محل باغ گل ها انجام گرفت و مهمترین موضوعی که باید در این زمینه مورد توجه قرار داد، گشایش این محل نمایشگاهی بدون تحمیل هزینه های سنگین و برگزاری افتتاحیه های رایج بود. این موضوع باعث شد شهروندان در تعطیلات نوروزی از امکان مراجعه به یکی از زیباترین مراکز جلوه قدرت خداوند برخوردار شوند و بتوانند از زیبایی نزدیک به 400 هزار گل لاله و سایر گل های رنگی لذت ببرند.

برپایی نمایشگاه دایمی گل و گیاه در کرج

معاون خدمات شهری شهرداری کرج با اشاره به اینکه در باغ گل های کرج واقع در پارک چمران 250 هزار پیاز گل لاله کاشته شد، اظهار داشت: بالا بودن دمای هوا باعث شد گل ها زودتر رشد کنند و فضا برای ورود شهروندان و بازدید آنها از نمایشگاه فراهم شود. با این شرایط سازمان سیما، منظر و فضای سبز مجموعه شهرداری کرج که از زیرمجموعه های معاونت خدمات شهری محسوب می شود، تلاش کرد با تمام امکانات و شرایط، میزبان خوبی برای خیل گسترده مراجعه کنندگان باشد.

حسن مدیرروستا در ادامه به خبری خوش در زمینه گل و گیاه هم اشاره کرد و از تلاش های این مجموعه برای جانمایی و اختصاص محلی مناسب به منظور برگزاری نمایشگاه دائمی گل و گیاه خبر داد.

وی گفت: با توجه به اقلیم خاص کرج که محل پرورش برخی گل های خاص از جمله لاله است، تلاش داریم محلی را تعیین کنیم تا با ایجاد نمایشگاه دائمی گل و گیاه در آن میزبان خوبی برای مراجعه کنندگان و علاقمندان به این نعمت زیبای خداوند باشیم.

آغاز به کار بزرگترین هایپرگل کشور در محل برگزاری این نمایشگاه نیز از نقاط جالب توجه و اهمیت جشنواره لاله هاست که موقعیت خرید گل ها و گیاهان بسیار زیبایی را برای علاقمندان فراهم کرده است. در این مکان انواع گیاهان آپارتمانی و تزئینی منطبق با شرایط خانه های امروزی به فروش می رسد و شهروندان می توانند با خرید این گیاهان، شادابی و نشاط را به خانه های شان تزریق کنند.

همزمان شدن افتتاح جشنواره لاله ها با ایام نوروز اقدام بسیار خوبی بود

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج با بیان اینکه این هایپرگل در قالب ششمین جشنواره لاله های شهر پا گرفته است، گفت: بزرگترین فروشگاه گل کشور در کرج و در تاریخ نهم فروردین ماه آغاز به کار کرد که با استقبال بسیار زیاد شهروندان و علاقمندان روبرو شد.

حسین عطایی افزود: در روزهای تعطیلات نوروز شاهد حضور بی سابقه و گسترده شهروندان در این مکان تفریحی و گردشی بودیم که این امر نشان دهنده علاقه و رغبت مردم به چنین محیط هایی است.

امکانات بیشتر باشد مردم بیشتر می آیند

یکی از مراجعه کنندگان در گفتگو با خبرنگار ما، افتتاح باغ گل ها در روزهای نوروز را یک اتفاق خوب در شهر ارزیابی کرد و ادامه داد: من هر سال به این نمایشگاه می آیم و از فضای زیبا و فرح بخشی که در آن حاکم است، استفاده می کنم.

وی، این محل را موجب ایجاد آرامش خاطر و روح آدمی ذکر کرد و از مسئولان خواست با ارائه امکانات و تجهیزات مورد نیاز شهروندان در نمایشگاه، مقدمات حضور گسترده تر علاقمندان به موضوعات گل و گیاه را فراهم کنند.

شهروند دیگری نیز با اشاره به اینکه اماکن تفریحی محدودی در کرج وجود دارد، از امکان مراجعه خانوادگی به این نمایشگاه به عنوان یک اتفاق مثبت یاد کرد.

این بازدیدکننده، با ابراز رضایت از ایجاد مرکز فروش گل و گیاه در این نمایشگاه نیز، ابراز امیدواری کرد: محلی در شهر ایجاد شود که امکان مراجعه دائمی به آن فراهم باشد و علاقمندان به این حوزه بتوانند در مواقع مختلف با مراجعه به نمایشگاه، از زیبایی ها و امکانات آن بهره مند شوند.

با این حال مشکل ترافیک و محدودیت مکان پارک خودروها، امسال نیز چون سال های قبل گریبانگیر مراجعه کنندگان به نمایشگاه گل و گیاه بود.

یکی از مراجعه کنندگان در این خصوص بیان داشت: برگزاری چنین نمایشگاهی به ذات خود کار بسیار ارزشمندی است اما پارکینگ این مجموعه جوابگوی حضور گسترده شهروندان بخصوص در روزهای تعطیلات نیست و مراجعه کنندگان زیادی ناچار شدند به دلیل این محدودیت، قید بازدید از نمایشگاه را زده یا بدون امکان بازدید، منطقه را ترک کنند.

این نظرات در حالی است که مجموعه شهرداری کرج و پلیس راهور نهایت تلاش خود را برای برپایی و کنترل هر چه بهتر نمایشگاه و فضای اطراف آن انجام دادند اما چنان که گفته شد اختصاص یک محل دائمی با اتخاذ تمامی تدابیر و محل های مورد نیاز می تواند راهگشای این مشکل باشد و علاقمندان به این حوزه را در شرایطی بسیار مناسب تر قرار دهد. امید می رود خبری که از زبان معاون خدمات شهری کرج به مردم داده شد در زمانی بسیار کوتاه به واقعیت پیوسته و فضایی زیبا و چشم نواز مملو از گل ها و گیاهان مختلف در کرج فراهم شود. 
 

باغ گل ها نمایشگاه لاله ها پارک چمران شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 897
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.