1397/10/30

. يكشنبه

1/20/2019
کد مطلب : 62416
تاریخ ثبت : 1397/01/12-08:29
یادداشتی از شهردار کرج؛
12 فروردين، مكمل 22 بهمن

مردمي كه در روزهاي دهم و يازدهم فروردين سال 1358 براي تعيين نوع نظام به پاي صندوق هاي راي آمدند، با بيش از 98 درصد جمهوري اسلامي را برگزيدند، امروز اما اگر زبان به شكوه باز مي كنند، مخاطب آنها نه نوع نظام كه انتقادشان به شمار محدود كارگزاراني از نظام است كه نسبت به تحقق آرمانها همانند روزهاي ابتداي شكل گيري نظام حميت و همراهي ندارند.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج - 12 فروردين سال 1397، جمهوري اسلامي را وارد سي و نهمين سال فعاليت مي كند. نظامي كه تجربه هاي تلخ و شيرين زيادي را از سر گذرانده و سرانجام اگر چه نتوانسته به آرمانهايي كه وعده كرده به طور مطلق دست يابد، اما تهديد ها را يكي پس از ديگري با مشاركت ايثارگرانه مردم از ميان برداشته است. همه ‌پرسی نوع حكومت بعد از اين همه سال، هنوز جا براي دفاع دارد، چرا كه در ابتدا از ملت خود اجازه گرفته و حتي ایدئولوژی آن به روش دموکراتیک انتخاب شده است.
 
مردمي كه در روزهاي دهم و يازدهم فروردين سال 1358 براي تعيين نوع نظام به پاي صندوق هاي راي آمدند، با بيش از 98 درصد جمهوري اسلامي را برگزيدند، امروز اما اگر زبان به شكوه باز مي كنند، مخاطب آنها نه نوع نظام كه انتقادشان به شمار محدود كارگزاراني از نظام است كه نسبت به تحقق آرمانها همانند روزهاي ابتداي شكل گيري نظام حميت و همراهي ندارند.
 
بر اساس آمار، در همه پرسي سال  1358، بيست ميليون و 288 هزار نفر  به حذف سلطنت و برقراري نظامي اسلامي «بله» و 241 هزار نفر «نه» گفتند. تشكیل چنين نظامي در آن روزها نه تنها اراده ملی ایرانیان بر سرنوشت خود را تثبیت كرد، بلكه بارقه امید در دل محرومان و مستضعفان جهان دميد.
 
در واقع روز جمهوري اسلامي را مي توان نقطه‌ مكمل و متمم انقلاب 22 بهمن به شيوه قانوني دانست. اگر در 22 بهمن پايان حكومت سلطنتي شور و هيجان داشت، اما 12 فروردين با منطق صندوق راي و تشكيل جمهوري اسلامي همراه شد.
 
اكنون كه 38 سال از تشكيل نظام جمهوري اسلامي سپري شده و نظام گام در 39 سالگي گذاشته است بد نيست به آفت هايي كه ممكن است به هويت و موجوديت نظام لطمه بزند، نظر بيفكنيم و با شيوه خود انتقادي آفت ها را كم اثر كنيم.
 
بي تفاوتي مردم نسبت به سرنوشت اجتماعي ديگران، تركيب جمعيتي جوان "بيست ميليون نفر" با تقاضاي اشتغال، مسكن و ازدواج، مهاجرت استعدادهاي علمي به خارج از کشور و نداشتن برنامه همه جانبه براي جلوگيري از آن، تمايل برخي به قانون شكني، خروج از ساده زيستي و بي صبري در برابر كمبود ها، از آفت ها و چالش هاي جدي پيش روي نظام جمهوري اسلامي است.
 
سخن پاياني 
 
آنها كه ثبات نزديك به 40 سال از نظام جمهوري اسلامي نگرانشان كرده است، در مسير ايجاد و تقويت آفات و تشديد آسيب‏هاي وارده به نظام از هيچ اقدامي دريغ نخواهند كرد. در چنين شرايطي وظيفه دوستداران و مسئولان نظام است كه هر چه دقيق تر نسبت به شناخت اين آسيب‏ها اقدام كرده و با بهره‎گیری از فرصت‎ها در صدد مقابله و علاج آن‏ها باشند. بي شك هيچ انقلابي بدون مبارزه مستمر با آفات و آسیب‎ها نمي‏تواند براي هميشه جايگاه مقتدر داشته باشد و موفقيت‏ها و دستاوردهای خود را تضمين كند. سالگرد نظام بايد ما را هوشيار كند كه به چالش ها جدي بنگريم.
 
در آستانه سی و نهمين سال استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، با ياد از آنهايي كه براي استحكام و سربلندي اين نظام از هستي خود گذشتند بايد آرزو كنيم، پاسبانان نظام فراتر از گذشته نسبت به آسيب هاي تهديد كننده درخت تنومند انقلاب هشيار باشند. 
 
در روز جمهوري اسلامي بر آنها كه هنوز براي دستيابي به آرمانهای بلند انقلاب از هيچ تلاشي فروگذار نمي كنند درود مي فرستيم و چنين روز مباركي را به دوستداران و دغدغه مندان نظام تبريك مي گوييم.
 

 


تعداد دفعات مشاهده شده : 422
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.