/ - 1397/11/29 - . دوشنبه - 2/18/2019
کد مطلب : 61678
تاریخ ثبت : 1396/11/23-16:28
با حضور رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج:
دفتر خدمات نوسازی بافت های فرسوده منطقه2 شهرداری کرج افتتاح شد

دفتر خدمات نوسازی بافت های فرسوده منطقه2 شهرداری کرج با حضور رئیس کمیسیون عمران شورای شهر این کلانشهر افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احد رسولی عصر دوشنبه در آیین افتتاح دفتر خدمات نوسازی بافت های فرسوده منطقه 2 شهرداری کرج، اظهار داشت: بافت فرسوده شهری که تحت تاثیر مدرنیزاسیون شتابزده ، جمعیت غیر بومی بلاتکلیف و ناهماهنگ با زندگی شهری را جایگزین جمعیت بومی شمرده و علاوه بر ایجاد محیط فیزیکی نا خوشایند ، فضای اجتماعی ناپایداری نیز به وجود آورده است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی، حمل و نقل ترافیک فضایی را مستعد وقوع ناهنجاری های اجتماعی دانست ، که ابتدا ساکنین محدوده و سپس سایر مناطق شهر در معرض خطر آن قرار دهد.

وی نوسازی بافت های فرسوده شهری یکی از مسائل اساسی در حوزه شهرسازی اعلام کرد و گفت: در این راستا با توجه به اینکه محله‌ها نقطه عطف شهرها و هسته اولیه شکل‌گیری و توسعه آنها در دوران گذشته و حال هستند، شهرداری منطقه با تکیه بر رویکرد محله محوری اقدامات متعددی برای بهبود وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و شرایط محیطی ساکنان محدوده ها و محله های هدف انجام می دهد.

عضوکمیسیون عمران، معماری و شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک خاطرنشان کرد: با راه اندازی  دفاتر خدمات نوسازی در گام اول برداشت میدانی و نوسازی مردمی با الگوی تجمیع یکی از اقداماتی است که با تشکیل بانک  اطلاعاتی پروژه ها و شناسایی و تعریف پروژه های تجمیع باید  صورت بگیرد، ارتقا کیفیت ساخت و ساز با تشکیل بانک اطلاعات سرمایه گذاران و سازندگان منطقه-ای جهت تائید صلاحیت فنی –اجرایی آن-ها و غربال-گری ، تدوین تفاهم نامه با سازندگان باید دراین دفتر صورت پذیرد.

وی افزود : در حوزه فرهنگی و اجتماعی با چاپ بنر های فراخوان جذب سرمایه گذار و اطلاع رسانی کارگاه آموزشی فرهنگ آپارتمان نشینی اطلاع رسانی و با اجرای مسابقات با رویکرد نوسازی ، ایستگاه های اطلاع رسانی سیار و هدف گذاری شده ، تبلیغات عمومی و اطلاع رسانی چهره به چهره به پلاک ها اطلاع رسانی عمیق همراه با ارتباط گیری و اعتماد سازی انجام شود..
 
درادامه این  جلسه مهندس وارسته مدیرمنطقه 2 شهرداری کرج با اشاره به توزیع 5هزار بروشور ونصب بنرهای بافت فرسوده  وآگاهی سازی شهروندان نسبت به بسته های تشویقی، تصریح کرد: چالش های بافت فرسوده محلات ناامنی در محور های فرعی و در ساعات پایانی روز ، نفوذ ناپذیری معابر ، کمبود سطح و سرانه خدمات شهری ، معضلات ترافیکی پیرامون ، پیاده روهای نیازمند ساماندهی  و بهداشت و موارد زیست محیطی از جمله چالش های بافت فرسوده در این منطقه است که با شروع  برنامه ریزی و اجرا برای مردم به سمت برنامه ریزی و اجرا توسط شهروندان با وجود این دفتر خدمات نوسازی خواهیم کرد.

مهندس وارسته عنوان کرد: امید داریم پس از اطلاع رسانی از نحوه عملکرد این دفتر، شاهد مراجعه شهروندان برای دریافت خدمات باشیم.

به گفته وی به صاحبان املاک فرسوده برای جواز ساخت، دریافت وام، مشاوره و غیره تخفیفات ویژه ای اعطا می شود.

مهنا عباسی

شهرداری کرج خدمات نوسازی بافت فرسوده کرج شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 538
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------

انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.