1397/11/27

. شنبه

2/16/2019
کد مطلب : 61109
تاریخ ثبت : 1396/10/22-14:05

اهالی گرمخانه کرج به کمک مجریان طرح بهبود نگه داشت آمدند

ستاد کار داوطلبانه به همراه نزدیک به 80 نفر از ساکنان موقت گرمخانه کرج، صبح امروز به کمک مدیریت شهری کرج آمدند تا طرح بهبود نگه داشت شهر را با کیفیت بهتری در منطقه 9 به اجرا درآورند.
قائم مقام معاونت خدمات شهری کرج در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اعلام اینکه طرح امروز با شوق و اشتیاق خاصی به اجرا درآمد، یکی از عوامل مهم این اشتیاق را مشارکت سازمان های مردم نهاد، شهروندان داوطلب و تعدادی از اهالی گرمخانه کرج در اجرای طرح دانست.

اصغر نصیری با اشاره به اینکه معاونت خدمات شهری با همراهی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج برای این مرحله از طرح تصمیم گرفت از کمک سازمان های مردم نهاد و شهروندان برای پاکسازی و نظافت شهر کمک بگیرد، هدف از این اقدام را توسعه مشارکت شهروندی و ایجاد علاقه به شهر میان ساکنان ذکر کرد.

وی افزود: سمن های مختلفی در این طرح شرکت کرده بودند که گروه های حامیان محیط زیست، حامیان حیوانات و کاهش آسیب های اجتماعی بخشی از آنها بودند.

نصیری، اضافه کرد: اعضای این گروه ها همراه با سایر نیروهای شهرداری، نسبت به پاکسازی خیابان های واقع در منطقه 9 و بخصوص بوستان جهان اقدام کردند.

این مسئول با بیان اینکه برخی از این سازمان ها اقدام به راه اندازی غرفه و معرفی و آگاهی رسانی به شهروندان در خصوص اهمیت محیط زیست و حوزه فعالیت خویش کرده بودند، خاطرنشان کرد: این اقدامات شور خاصی را در اجرای این مرحله از طرح ایجاد کرده بود.

به گفته قائم مقام معاون خدمات شهری کرج، گروهی متشکل از حدود 80 نفر از ساکنان موقت گرمخانه کرج نیز با حضور در محل طرح، خیابان های شاه عباسی، میدان شهدا و چهارراه طالقانی را به سمت بوستان جهان پاکسازی کردند و در پایان این اقدامات، برگزاری جشنی شاد در بوستان موجب انبساط خاطر و تقویت شور و انگیزه حاضران شد.

وی، اجرای یک گروه تئاتر خیابانی در این مراسم را نیز مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: کوشیدیم با اقدامات نمادین، میل و رغبت شهروندان را برای کمک به داشتن شهری زیباتر افزایش دهیم.

نصیری، همچنین از دیگر اقدامات نمادین این مرحله از طرح را که توسط معاونت خدمات شهری برنامه ریزی شده بود، اجرای طرحی با عنوان بازگشت پرندگان به شهر خواند.

وی افزود: بر این اساس تعداد یکصد لانه پرنده را روی نقاط مختلفی از بوستان جهان نصب کردیم تا از این طریق پرندگان بیشتری مهمان شهرمان شده و آن را زیباتر کنند.


عادله سادات ارشادی

طرح بهبود نگه داشت منطقه 9 شهرداری کرج اصغر نصیری
تعداد دفعات مشاهده شده : 424
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.