1397/09/19

. دوشنبه

12/10/2018
کد مطلب : 60416
تاریخ ثبت : 1396/09/14-11:22
دکتر نصیری خبر داد:
پارک حاشیه بلوار ظفر در منطقه 6 کرج به نام دهقان فداکار نامگذاری می شود

شهردار کرج گفت: همزمان با رحلت ریزعلی خواجوی (ازبر علی خواجوی)، یکی از برجسته ترین شخصیت های کتاب های درسی دبستانی که ساکن حصارک کرج نیز بوده است، پارک در حال احداث ظفر واقع در منطقه 6 با پیشنهاد اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری به نام دهقان فداکار نامگذاری می شود.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،  ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار که سال ۱۳۰۹ خورشیدی در میانه به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۴۱ دهقان جوانی بود که در یک شب سرد پاییزی زمانی که به سمت زمین کشاورزی خود می‌رفت متوجه ریزش کوه ‌شد او ناگهان یاد ده‌ها مسافر بی‌گناه و کودکان معصوم درون قطار افتاد.

یک فانوس و یک اسلحه شکاری به همراه داشت. به سرعت به طرف ایستگاه دوید؛ اما قطار حرکت کرده بود و اگر وارد تونل می‌شد، راننده بدون دید کافی، حتما با سنگ‌های انباشته روی ریل برخورد می‌کرد و فاجعه‌ای بزرگ به بار می‌آمد. در آن شب بارانی، لباسش را درآورد و به زحمت آتش زد.

داستانش را همگی خوانده‌ایم، سه روز پیش در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز درگذشت. ریزعلی خواجوی دهقان فداکار عصر روز یکشنبه پنجم آذرماه از شهر میانه به این بیمارستان انتقال یافت که در بدو ورود، در بخش آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفت.وی که با علائم بیماری ذات الریه و کاهش هوشیاری در بخش آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفته بود درگذشت.

دکتر اصغر نصیری با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و اقدام ارزشمند دهقان فداکار، گفت: مدیریت شهری کرج در نظر دارد به پاس گرامیداشت یاد و خاطره دهقان فداکار، پارک حاشیه ای بلوار ظفر در منطقه 6 را با نام وی نامگذاری کند، امید است که کمیته نامگذاری نیز موافقت خود را با این اقدام اعلام کند.

وی در تشریح اطلاعات پارک یاد شده، عنوان کرد:  این پارک با اعتبار دو میلیارد ریال در مساحتی به متراژ هفت هزار و 648 متر مربع با پیشرفت 90 درصدی در حال ساخت است و در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

شهردار کرج افزود: سه هزار و 440 متر مربع فضای سبز و 485 مترمربع زمین بازی در این پارک پیش بینی شده و نصب هفت عدد آلاچیق، 40 نیمکت و 20 سطل زباله، در دستور کار تجهیز این پارک محله ای قرار دارد.

شایان ذکر است ظرفیت توسعه این بوستان ۲۰۰ هکتار است.

پارک ظفر ریزعلی خواجوی دهقان فداکار شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 298
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.