1397/07/02

. دوشنبه

9/24/2018
کد مطلب : 59827
تاریخ ثبت : 1396/07/20-09:30
افضلی:
نگاه شورای شهر کرج به حمل و نقل و ترافیک، علمی است

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری کرج اظهار داشت: نگاه شورای شهر این کلانشهر به حمل ونقل و ترافیک علمی است و می تواند برای آینده موثر واقع شود.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احمد افضلی در جلسه کمیسیون محیط زیست، سلامت و ایمنی شورای شهر با بیان این مطلب، گفت: تاکنون شهرداری اقدامات متعددی در زمینه کاهش آلودگی هوا در بخش حمل و نقل عمومی انجام داده است.
 
افضلی، از نصب دوربین در سطح شهر برای رصد ترافیک و خودروهای آلاینده محیط زیست به عنوان یکی از اقدامات موثر در کرج نام برد و گفت: در خصوص نصب کاتالیز بر روی اتوبوس ها و تاکسی با مشکلاتی مواجه هستیم.
 
وی ادامه داد: از آنجا که بخشی از اتوبوس های خصوصی و تاکسی ها مربوط به مردم است در این زمینه مشکلات مالی رانندگان سبب شده تا طرح نصب کاتالیز به خوبی پیش نرود.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج عنوان کرد: با توجه به مشکل مالی رانندگان، 170 میلیارد ریال اعتبار از استانداری البرز برای نصب کاتالیز بر روی وسایل نقلیه عمومی درخواست شد که این اعتبار تاکنون تامین نشده است.
 
افضلی گفت: برای نصب کاتالیز بر روی تاکسی های کرج 30 میلیارد ریال اعتبار و اتوبوس ها 140 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج تاکید کرد که نصب کاتالیز بر روی خودروهای عمومی باید هر 18 ماه یکبار انجام شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکل گره های ترافیکی در کرج اشاره کرد و افزود: در سال 93 تعداد 50 گره ترافیکی در این شهر شناسایی کردیم که 20 گره آنها تاکنون برطرف شده است.
 
افضلی بیان کرد که در بخش معاینه فنی خودروها نیز 8 مرکز معاینه فنی در کرج فعال شده که در گذشته 194 هزارو 231 دستگاه خودرو در این کلانشهر معاینه فنی شدند.
 
وی گفت: سال گذشته دو هزار و 500 دستگاه تاکسی در کرج نوسازی شد و در بخش اتوبوسرانی حدود چهار سال است که وزارت کشور اقدامی برای واگذاری اتوبوس های جدید به کرج انجام نداده است.

زهرا قاسمي

حمل و نقل اتوبوس کاتالیز
تعداد دفعات مشاهده شده : 523
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.