1397/07/02

. دوشنبه

9/24/2018
کد مطلب : 59824
تاریخ ثبت : 1396/07/19-14:21
زارع:
کاهش آلودگی های زیست محیطی شهر کرج نیازمند سیاست گذاری است

نایب رئیس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر کرج ، برنامه ریزی و سیاست گذاری برای کاهش آلودگی های زیست محیطی توسط شورای شهر را ضروری دانست.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس زارع در جلسه کمیسیون محیط زیست پارلمان شهری گفت: آلودگی هوای شهر کرج متاثر از ریزگردها و ترافیک است که امسال سهم ریز گردها کاهش یافت.
 
این مسئول، برنامه ریزی و سیاست گذاری برای کاهش آلودگی های زیست محیطی توسط شورای شهر را ضروری دانست و گفت: کانون های محلی آلودگی هوا مانند نیروگاه منتظر قائم باید مدیریت شود.
 
زارع، از ترافیک آزاد راه تهران - کرج - قزوین به عنوان یکی از عوامل و کانون های آلودگی هوا نام برد و افزود: موضوع کنترل آلودگی هوا و کاهش آن رابطه تنگاتنگی با نظام حمل و نقل عمومی دارد.
 
نایب رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج بیان کرد: تا سرمایه گذاری اساسی در این بخش صورت نگیرد نمی توان به کاهش آلاینده ها امیدوار بود.
 
وی با اشاره به آغاز فصل سرما در البرز و کشور گفت: در فصل سرما کلانشهر کرج با مشکل وارونگی هوا مواجه می شود در این بخش نیاز به اقدامات پیشگیرانه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم.
 
همچنین رحیم خستو عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج با بیان اینکه اتوبوسرانی 4 درصد حمل و نقل این کلانشهر را برعهده دارد، گفت: این درحالی است که سهم اتوبوس ها در آلودگی هوا 38 درصد است.

زهرا قاسمي

کاهش آلودگی کرج سیاستگذاری
تعداد دفعات مشاهده شده : 446
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.