1397/07/02

. دوشنبه

9/24/2018
کد مطلب : 59797
تاریخ ثبت : 1396/07/18-12:18
سلیم نژاد تاکید کرد:
لزوم نهادینه شدن الزامات فرهنگی در دستیابی به اهداف شهری کرج

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: تلاش های اقتصادی و اجتماعی و دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه، در پی نهادینه شدن الزامات فرهنگی در جامعه مثمر ثمر خواهد بود.
اکبر سلیم نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفت: ابعاد فرهنگ و تأثیر آن، بر خلاف بسیاری از باور ها، به احداث مراکز آموزشی خلاصه نمی شود و تلاش های اقتصادی و اجتماعی زمانی می توانند شاهد مقصود را در آغوش بگیرند که الزامات مورد نظر آنها در فرهنگ جامعه نهادینه شده باشد.
 
وی افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب «فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است» به همین دلیل ورود به عرصه فرهنگ و فعالیت های فرهنگی، به دلیل ابعاد گسترده آن ، باید ورودی کارآمد، مداوم ، همراه با مدیریت راهبردی و در یک کلام حرکتی جهادی باشد.
 
این مسئول یاد آور شد: تعبیری که از سوی مقام معظم رهبری بارها مورد استفاده قرار گرفت و نهایتاً سال 1393 به آن نامگذاری شد، «واقع این قضیه است که کارزار فرهنگی از کارزار نظامی اگر مهم تر نباشد، بی اهمیت تر از آن هم نیست. چنین راهبرد ویژه ای نیازمند طرح یک مختصات خاص برای فعالیت های فرهنگی است و بدون در نظر گرفتن نیازها و لوازم مورد نیاز برای فعالیت های فرهنگی ، نمی توان به پایان مطلوب آن ها دل بست.
 
این مسئول با بیان اینکه فرهنگ ویژگی هایی دارد که باید آن را شناخت گفت: در گام نخست باید توجه داشت که برای توفیق در فعالیت های فرهنگی به چه لوازمی نیاز داریم ؟ از چه موانعی باید بگذریم؟ و باید مراقب چه پرتگاه هایی باشیم؟
 
رئیس کمیسیون فرهنگی افزود: در تدوین منشور دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج، استراتژی حاکم بر حوزه فرهنگ و ایجاد توازن و تناسب لازم، با نیاز سنجی و امکان سنجی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تهیه شده است.

زهرا قاسمي


تعداد دفعات مشاهده شده : 911
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.