1397/07/02

. دوشنبه

9/24/2018
کد مطلب : 59785
تاریخ ثبت : 1396/07/17-14:24
طی یک ماه آینده در کرج:
بوستان های ظفر و طبیعت برای بهره مندی شهروندان آماده می شود

طی برنامه ریزی و بررسی های به عمل آمده در کمیته هماهنگی که روز گذشته با حضور مدیران و مسئولان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج برگزار شد بهره برداری از بوستان ظفر در منطقه 6 و مرحله اول بوستان طبیعت در منطقه 11 تا یک ماه آتی در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، بوستان ظفر با مساحت هشت هزار متر مربع و امکاناتی از قبیل پارکینگ، زمین بازی کودکان، آبخوری، بوفه و آلاچیق برای رفاه حال شهروندان در نظر گرفته شده است.

وجود آبنما، آبشار و آبراهه ای به طول 34 متر  نیز از ویژگی های بارز این بوستان بوده که زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

بوستان طبیعت نیز که از جمله طرح های زیبای  منطقه 11 شهرداری کرج  است _که با رویکردهای تفریحی، تفرجی ورزش و پیاده روی، ایجاد ارتباط بیشتر با طبیعت و نهایتا استفاده بیشتر همشهریان از زیبایی های  نهفته طبیعت در دامنه های البرز و اطراف شهر، پایه گذاری شده_ و تا یک ماه آینده در مدار خدمت رسانی قرار می گیرد.

لازم به توضیح است این بوستان با مساحت 200 هکتار در حال بهره برداری است و با توجه به چشم انداز آن تا ارتفاعات بسیار بالاتر،  مساحت  یاد شده قابلیت توسعه را نیز دارد. در حال حاضر  مرحله اول این بوستان با مساحت 1.2 هکتار محوطه سازی شده و به زودی به بهره برداری می رسد.

از امکانات رفاهی  این بوستان، علاوه بر پارک حیات وحش که ساخت آن در دستور کار قرار دارد، می توان  به جاده پیاده روی، سرویس بهداشتی، زمین بازی کودکان و نماز خانه اشاره کرد که پس از افتتاح مرحله اول  بوستان، این محل می تواند تفرجگاه خوبی برای مسافران استان البرز باشد و همشهریان نیز با پیاده روی در جاده های کوهستانی از مناظر بکر طبیعی و جنگل کاری ها لذت ببرند.

 

نازنین فرضی زاده

بوستان پارک شهرداری کرج پارکها و فضای سبز
تعداد دفعات مشاهده شده : 620
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.