1397/11/27

. شنبه

2/16/2019
کد مطلب : 59620
تاریخ ثبت : 1396/07/05-14:23
در تابستانی که گذشت:
پوشش گیاهی فیله آ میهمان کم توقع خیابان های کرج شد

درتابستانی که گذشت از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج اقداماتی انجام شد که به موجب آن این کلانشهر رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد رضا زین العابدینی، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج طی مصاحبه ای به پاره ای از اقدامات انجام شده در این سازمان اشاره کرد که در متن زیر می خوانیم:

زین العابدینی با اشاره به اقدامات انجام شده در تیرماه تابستان گذشته اظهار داشت:  با حضور معصومه ابتکار، معاون اول رئیس جمهور در کارگروه تخصصی محیط زیست که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد اقدامات سازمان نیز  در  نگاهی کوتاه بررسی شد و  حفاظت از فضای سبز کرج و توسعه آن مورد تائید و رضایت معاون اول رئیس جمهور قرار گرفت.وی  به  جوابیه ای که از سوی سازمان در پی انتشار اخبار درفضای مجازی مبنی برجمع آوری درخت در منطقه 5 شهرداری کرج منتشر شده بود اشاره کرد و بیان داشت: تمامی شکایات مردمی و موارد مطرح شده از سوی شهروندان، توسط پرسنل مجموعه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج پیگیری و رسیدگی خواهد شد.
 
این مسئول با اشاره به افتتاح آبشار باغستان اظهار داشت: این مهم در ابتدای اولین فصل از تابستان سال جاری با حضور جمعی از مردم و شهردار کرج محقق شد و توسط برنامه رادیویی دهکده باغستان به صورت زنده به روی آنتن رفت؛ طی مراسم افتتاح این آبشار، شهردار کرج و مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز نیز حضور داشتند و اظهارات مثبتی  را در خصوص آبشار و دهکده تفریحی و گردشگری باغستان بیان داشتند.
 


رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با بیان اینکه امسال در سازمان  به عنوان سال مدیریت منابع آب نام گرفت، گفت: با توجه به بحران آبی کشور  اقدامات سازنده ای  در خصوص مدیریت مصرف آب صورت گرفته است که به موجب آن ضمن اینکه  آب شرب در آبیاری های فضای سبز به طور کامل حذف شد، عملیات مربوط به امور آب نیز در زمینه های مختلف بررسی و تشریح شد و شهردار کرج نیز اظهارات مثبتی را در راستای مصرف  بهینه و مدیریت صحیح آب از سوی سازمان بیان کرد.
 


وی از سوی دیگر افزایش راندمان آبیاری فضای سبز کرج با ارتقا سیستم های آبرسانی و بازدهی آبیاری بیشتر را از جمله اقدامات سازنده سازمان در خصوص مدیریت مصرف آب بیان کرد.
 


زین العابدینی همچنین عنوان کرد: در  اواخر سال 95 ازسوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج نهال هایی در سطح مناطق 12 گانه کرج کاشته شد که سبزینگی و پر شاخ و برگی نهال ها نشان از نتیجه بخشی و رعایت صحیح اصول حفظ و نگهداری آنهاست.
 


وی در ادامه به گلکاری های انجام شده در باغ گلها ی بوستان شهید چمران اشاره کرد و گفت: باغ گلهای کرج  از جمله مکان های زیبایی است که هر سال با تغییر فصل سال گلهای تعویض و گلهای مربوط به فصل جدید در بسترهای مورد نظر کاشته خواهد شد که تابستان امسال نیز شاهد کاشت وگلهای رنگارنگ در باغ گلها بودیم.


این مسئول  با بیان اینکه مدیریت مصرف آب در سال جاری از اهداف اصلی این سازمان است، اظهار داشت: در اوایل مرداد ماه سال جاری در شرایط لزوم مدیریت منابع آب؛ گیاه پوششی فیله آ مهمان کم توقع خیابان های کرج شد.


وی با اشاره به اینکه این گیاه بسیار کم آب بوده و کاشت آن طی زمستان سال 95 از سوی کارشناسان در مسیر های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است، ابراز داشت:  کاشت این گیاه پوششی علاوه بر آنکه زیبایی خاصی به ایران کوچکمان بخشید گامی موثر در مصرف بهینه آب در فضای سبز بود.


زین العابدینی همچنین به مسابقه عکاسی که در جشنواره لاله های سال جاری بین هنرمندان عکاس برگزار شده بود، اشاره کرد و گفت: پس از طی مراحل داوری مختلف از سوی داوران برجسته کشور اسامی برندگان مسابقه عکاسی در اواسط مردا ماه سال جاری اعلام و طی مراسمی از برگزیدگان این مسابقه تجلیل شد.


رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از ضرورت وجود واحد HSE سازمان سخن گفت و اضافه کرد: به منظور حفظ امنیت جانی و سلامت پرسنل در هنگام بروز حوادث غیر قابل پیش بینی، این واحد، برنامه هایی از جمله مانور آتش سوزی و تخلیه اضطراری همچنین ارزیابی وضعیت جسمانی و سلامت پرسنل را در دستور کار خود قرار داد.
 


وی با بیان اینکه  همواره جلسات متعددی بین اساتید دانشگاهی برگزار می شود اظهار داشت: اساتید دانشگاهی همیشه در تمامی مسائل سازمان نقش پر رنگ و ویژه ای داشته اند و از اظهار نظرات ارزنده آنها در همه زمینه ها استفاده می شود؛ در  اواخر مرداد ماه امسال نیز طی جلسه ای اساتید دعوت و  در خصوص موضوعات مربوط به آب و تصفیه خانه ها به بحث و گفتگو پرداختند.
 


این مسئول به برگزاری همایش مدیریت مصرف آبیاری فضای سبز در سازمان آبفای البرز اشاره کرد و گفت: تمامی مسئولان مناطق 12 گانه شهرداری در این مراسم حضور داشتند و از نکات ارائه شده همایش استفاده کردند.


رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از مزایای استقرار سیستم مدیریت یکپارچه ims در این مجموعه خبر داد و گفت: این مهم نیز از جمله امورات مورد توجه بود که از سوی واحد HSE سازمان مورد بررسی قرا گرفت.


زین العابدینی در بخش دیگری از سخنان خود از مشارکت سازمان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در خصوص برگزاری مراسم عصر شعر آیینی سخن گفت و افزود: این مراسم با عنوان عصر شعر آیینی ((مدافعان حرم)) در کرج برگزار شد.


وی با اشاره به احداث بوستان طبیعت به عنوان اقدامی دیگر از سوی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج، گفت: روند احداث این  بوستان در شرقی ترین محدوده شهر کرج در حال اجرا می باشد که در حال حاظر اقدامات اولیه این پروژه انجام شده و به زودی در ویترین تفرجگاه های کرج قرار خواهد گرفت.


رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج همچنین  ایجاد تفرجگاه در ارتفاعات شرقی درحوزه فضای سبز و همینطورساماندهی مبلمان شهری کرج در حوزه زیباسازی را از اولویتهای مهم سازمان بیان کرد و گفت: ساماندهی دره وسیه نقطه عطف تفرجگاه شرق شهر کرج است.


زین العابدینی با اشاره به اینکه زیبایی فضای سبز و سیمای شهر در ورودی های کرج از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: مبادی ورودی های شهر کرج یکی از ارکان اصلی ساختار کالبدی شهراست که ساماندهی این مهم در راس اقدامات سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج قرار گرفت.


وی در ادامه از بازدید معاون استاندار در اواخر شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز به اتفاق جمعی از امیران و سرداران سپاه پاسداران از مجموعه دهکده تفریحی و گردشگری باغستان کرج بازدید کردند و به بحث و گفتگو در خصوص این مکان زیبا پرداختند.


این مسئول به  افتتاح ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران با میزبانی بوستان شهید چمران در شامگاه عید غدیر اشاره کرد و اظهار داشت: این مهم به مدت یک هفته در بوستان شهید چمران برپا بود که در آخرین روز این همایش سازمان به مناسبت روز خانواده میزبان برخی از  مسئولان شهری و استانی و اعضای شورای شهر  شد  و  طی این میزبانی،  گزیده ای از اقدامات سازمان در حوزه فضای سبز به سمع و نظر مسئولین رسید.زین العابدینی همچنین با اشاره به اینکه همواره فراخوان های متعددی از سوی سازمان منتشر می شود اظهار داشت: طی تابستانی که گذشت فراخوان هایی نیز  در خصوص تشکیل بانک اطلاعاتی و بازسازی کیوسکهای شهر در پرتال  منتشر شد.

 رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج، از برگزاری مسابقه انشا نویسی تحت عنوان اولین انشاء تو بنویس با موضوع زیبایی ها و نازیبایی های شهر خود را توصیف کنید بین دانش آموزان کرجی  خبر داد و با بیان اینکه این اقدام همزمان با شروع مدارس اجرایی شد، عنوان کرد: این طرح بین دانش آموزان مدارس به اجرا درآمد که در نهایت به بهترین نوشته به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.
سیما و منظر شهر در تابستانی که گذشت

زین العابدینی همچنین به اقدامات انجام شده در حوزه زیبا سازی این سازمان اشاره کرد و گفت: انجام نقاشی دیواری و باتیس کاری در فضاهای فرسوده و دیواره های شهری همچنین تعمیر و تعویض تابلو های فرسوده با تابلو های همسان و جدید در شهر و اکران بنرهای مناسبتی و مذهبی به مناسبت های مختلف نیز  از جمله اقدامات صورت گرفته در سازمان بوده است.
 


وی با بیان اینکه مبلمان شهری باعث جانبخشی به کالبد بی جان شهر می شود، گفت: پاکسازی و رنگ آمیزی المان های شهری به منظور زیباسازی ایران کوچکمان توسط اداره هنرهای شهری صورت گرفت.

زین العابدینی در پایان فرا رسیدن ماه محرم را به تمامی عزاداران حسینی تسلیت گفت و برای همگان توفیق شرکت در مراسمات و هیآت عزاداری  امام حسین (ع) را آرزو کرد.

 

نازنین فرضی زاده

عملکرد سیما منظر فضای سبز تابستان
تعداد دفعات مشاهده شده : 699
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.