1397/11/27

. شنبه

2/16/2019
کد مطلب : 59364
تاریخ ثبت : 1396/06/23-13:22
سارا دشتگرد:
اشاعه فرهنگ ایمنی تنها با برگزاری مانور زلزله محقق نمی شود

رئیس کمیسیون مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه سازمان آتش نشانی کرج با محدودیت امکانات مواجه است، گفت: اشاعه فرهنگ ایمنی نیازمند اقدامات اساسی است و تنها برگزاری مانور های زلزله در مدارس در این زمینه کافی نیست.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سارا دشتگرد، در جلسه کمیسیون محیط زیست، ایمنی و سلامت با بیان اینکه کرج جزو اولین شهری است که خانم های آتش نشان دارد، اظهار داشت: کرج به لحاظ امکانات آتش نشانی، با محدودیت مواجه است به طور مثال این سازمان نیازمند 8 بالا بر است در صورتی که تنها یک بالابر در این سازمان موجود است.
 
وی بر لزوم اشاعه فرهنگ ایمنی تاکید کرد و گفت: این موضوع نیازمند اجرای اقدامات اساسی است اما متاسفانه تنها اقدامی که در این زمینه شاهد هستیم، برگزاری مانور های زلزله است که این به تنهایی کافی نیست.

دشتگرد ادامه داد: وضعیت زیرساخت ها و معابر شهری نیز جهت امداد رسانی توسط آتش نشانان و دیگر نهاد های امداد رسان به خصوص در حاشیه شهر مناسب نیست که در این رابطه پیشنهاد می شود با خرید برخی املاک توسط شهرداری، ضمن عریض نمودن معابر، شهر را آماده امداد رسانی به موقع نماییم.
 
وی در پایان افزود: پیشنهاد می شود کلیه موارد مربوط به آموزش شهروندان در زمینه ایمنی به کمیسیون فرهنگی ارجاع و در این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و برای اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ ایمنی موضوعاتی مصوب و در اختیار شهروندان قرار گیرد. 

زهرا قاسمي

مانور زلزله اشاعه فرهنگ ایمنی
تعداد دفعات مشاهده شده : 461
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.