1397/04/29

. جمعه

7/20/2018
کد مطلب : 58766
تاریخ ثبت : 1396/05/16-08:29
برای اولین بار:
اجرای طرح پویش ملی "هوای پاک و سه شنبه های بدون خودرو "در منطقه 9 کرج برگزار شد

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج عنوان کرد: همزمان با اجرای طرح هوای پاک و سه‌شنبه‌های بدون خودرو، با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و همچنین هیات دوچرخه سواری استان البرز همایش دوچرخه‌سواری در روز گذشته با حضور رکاب زنان هیئت دوچرخه سواری، هیات های ورزشی استان، مدیرکل تربیت بدنی استان البرزو مدیرمنطقه 9 شهرداری کرج برگزار شد.
سیدرضا مساعد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اظهار داشت: ارتقای فرهنگ عمومی دغدغه اصلی مدیریت شهری است چرا که اجرای فعالیت‌های نو و ارزشی همواره سبب تغییر در نگرش و افکار عمومی و نهادینه شدن امور به شکل منطقی و اصولی آن می‌گردد.

این مسئول در ادامه افزود: با توجه به تردد گسترده خودروها، بیش از 70 درصد آلودگی‌ها مربوط به آلاینده‌های ناشی از وسایل نقلیه می‌باشد و راهکارهایی از جمله استانداردسازی سوخت در کلانشهرها، توزیع سوخت یورو 4 در جایگاه‌های سوخت‌رسانی، نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی، افزایش سرانه فضای سبز درعین لازم بودن کافی نیست و تلاش درامر فرهنگ‌سازی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی از جمله دوچرخه به عنوان مهم‌ترین راهکارهای مقابله با این معضل بایستی مورد توجه مسئولان و شهروندان قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه کاهش آلودگی هوا، نیازمند توجه تمامی دستگاه‌های اجرایی است، بیان کرد: در بحث آلودگی هوا، همکاری کلیه دستگاه‌های اجرایی لازم است و هر بخش به نوبه خود بایستی اقدامات لازم در این راستا را به انجام برساند.

به همین منظور منطقه 9شهرداری کرج با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیات دوچرخه سواری استان البرز اقدام به برنامه‌ریزی و اجرای طرح " سه شنبه‌های بدون خودرو" نموده است.

 
سمیه احمدی

اجرای طرح پویش ملی "هوای پاک سه شنبه های بدون خودرو شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 233
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.