1397/09/21

. چهارشنبه

12/12/2018
کد مطلب : 56954
تاریخ ثبت : 1396/01/21-13:10
جهت پیشبرد اهداف سازمانی؛
جلسه راهبردی پروژه تقاطع غیر همسطح بلوار سربازان گمنام برگزار شد

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج گفت: با همکاری دستگاههای اجرایی با احداث تقاطع غیرهمسطح بلوار سربازان گمنام و بلوار امام خمینی (ره) از بار ترافیکی شرق به غرب کلانشهر کاسته می شود.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، جلسه راهبردی و هم اندیشی در خصوص پیشبرد اهداف و تحقق پروژه( EPC ) تقاطع غیرهمسطح بلوار سربازان گمنام و بلوار امام خمینی (ره) با حضور برخی از مسئولین شهرداری کرج در محل اراضی موسسه دامپروری کرج برگزار شد.

این جلسه با توجه به حساسیت و بالا بودن اهمیت پروژه، با حضور معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج، مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج، مدیر منطقه 6 شهرداری کرج، تنی چند از معاونین و مشاورین به همراه پیمانکار پروژه در اراضی موسسه دامپروری کرج برگزار شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج، که در این جلسه سخن می گفت، از حمایت ها و پشتیبانی مسئولین استان و شهر در اجرا و پیشرفت پروژه های عمرانی سطح شهر تقدیر کرد و افزود: در راستای تحقق اهداف و تکمیل و احداث شبکه رفت و آمد شهری یکی از مهمترین این پروژه ها، بلوار ماهان محسوب می شود که به موازات خیابان شهید بهشتی نقش بسزایی در بهبود و روانسازی ترافیک در هسته مرکزی شهر دارد و احداث تقاطع غیر همسطح در تقاطع بلوار امام خمینی (ره) می تواند نقش موثری را در تکمیل این شبکه ایفا نماید.

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیر همسطح ادامه بلوار سربازان گمنام واقع در بلوار ماهان و بلوار امام خمینی (ره) واقع در باغستان پس از انجام مراحل مربوط به آزمایشات ژئوتکنیک و انجام تملکات ضلع غربی پروژه مذکور توسط شهرداری مرکز و منطقه 6 شهرداری کرج آغاز شده است و امید می رود ظرف مدت 11 ماه تقاطع غیر همسطح به صورت زیرگذر، مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج با تاکید بر ضرورت اجرای طرح های عمرانی با هدف رسیدگی به معضلات ترافیکی، اظهار داشت: از خروجی های مهم اجرای زیرگذر مذکور، کاهش معضل ترافیک و تسهیل در عبور و مرور مسیر شرق به غرب کرج شهروندان است.

این مسئول با اشاره به اینکه اعتباری بالغ بر 220 میلیارد ریال برای به ثمر نشستن این پروژه پیش بینی شده است، عنوان کرد: اجرای این پروژه با نظارت معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج و مجری آن، سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج خواهد بود.  

مدیر منطقه 6 شهرداری کرج نیز ضمن حضور در این نشست، در توضیح طرح تعریض بلوار 55متری ماهان کرج گفت: با توجه به پیشرفت قابل توجه ادامه بلوار مذکور حد فاصل بلوار امام خمینی (باغستان) و بلوار خوارزمی (حصارک)، عدم توافق مالک دانشگاه با شهرداری علی رغم ارسال دعوتنامه های مکرر در نهایت شهرداری با اعمال ماده 9 قانون  تملکات و با هماهنگی دادستان محترم به منظور بازگشایی ادامه طرح ، اقدام به آزادسازی املاک واقع در مسیر طرح نمود.

علی سلطانی مقدم افزود: بخش عمده توسعه این بلوار به خاطر سهولت در رفت و آمد شهروندان منطقه انجام پذیرفته بود که دانشگاه رسام مهمترین مانع بازگشایی طرح بشمار می رفت که نهایتا شهرداری با حکم قضایی به انجام این طرح ورود کرد.

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج ضمن اظهار امیدواری افزود: امید است، با تکمیل این طرح عمرانی، که به عنوان زیرگذر شرق به غرب طراحی شده است؛ شهروندان دسترسی آسان تری به مسیر شرق به غرب کرج خواهند داشت.

 

نازنین فرضی زاده

عمران تسهیل گری نوسازی خدمات شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 716
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.