1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 55530
تاریخ ثبت : 1395/10/23-13:10
منطقه 3 کرج
ضرورت جلوگیری از تخلیه های ساختمانی در منطقه 3 کرج/ احداث مرکز نخاله در فردیس

مدیر منطقه 3 شهرداری کرج بر ضرورت جلوگیری از تخلیه های ساختمانی در این منطقه تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه تخلیه این نخاله ها در سطح منطقه موجب نازیبایی و نا بسامانی محیط می شود، ضروری است جلوگیری از تخلیه آن در معابر و محل های مسکونی با جدیت پیگیری شود.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی فاطمی از برگزاری جلسه ای با حضور مدیران مناطق 3 و 10، نماینده کامیونداران، مسئولان سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس و مدیران مربوطه در شهرهای اغماری فردیس با هدف بررسی نخاله های ساختمانی در این شهرستان خبر داد و افزود: نظارت بر تخلیه نخاله های ساختمانی را مهم ترین عامل در جلوگیری از این امر عنوان کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه درخواست تشکیل جلسه مذکور از سوی رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس مطرح شد، مهم ترین دغدغه نشست را اتخاذ راهکارهای مناسب در راستای جلوگیری از تخلیه نخاله های ساختمانی در معابر و زمین های رها شده در داخل شهر برشمرد.

وی، شناسنامه دار کردن کامیون های تخلیه نخاله های ساختمانی فردیس را از دیگر موارد مطرح شده در نشست فوق دانست و گفت: با توجه به اینکه از شهرهای اغماری و دیگر مناطق کرج نخاله های ساختمانی را در فردیس تخلیه می کنند، شناسایی کامیون های تخلیه نخاله ضرورت پیدا می کند و این امر تنها با شناسنامه دار کردن کامیون های فردیس محقق می شود.

احداث مرکز نخاله در فردیس پیش بینی شود

مدیر منطقه 3 شهرداری کرج در ادامه سخنان خود، پیش بینی مرکز نخاله در فردیس را خواسته مسئولان حاضر در جلسه دانست و گفت: در صورتی که فردیس مرکز نخاله داشته باشد دیگر شاهد نازیبایی نخاله های ساختمانی در معابر این شهرستان نخواهیم بود.

فاطمی از دیگر مضرات تخلیه نخاله ها در سطح معابر و نزدیک محل سکونت شهروندان به ایجاد آلودگی های زیستی، افزایش مشکلات تنفسی و رشد حشرات موذی اشاره و بیان کرد: برای جلوگیری از این معضلات می توان از بخش خصوصی جهت تهیه دستگاه بازیافت نخاله های ساختمانی کمک گرفت.

این مسئول در پایان سخنان خود اظهار داشت: در این جلسه پیشنهادهایی از سوی مسئولان حاضر برای رفع معضل تخلیه نخاله های ساختمانی مطرح شد که از جمله این پیشنهادها می توان به نظارت جدی بر عملکرد کامیونهای تخلیه نخاله، GPS دار کردن کامیون ها به جهت نظارت دقیق بر اقدامات آنها، دیوارکشی زمین های بلا استفاده به منظور جلوگیری از تخلیه نخاله ها در این زمینها، ایجاد محلی برای تخلیه نخاله و اطلاع رسانی به کامیونداران و تعیین جریمه برای کامیون های متخلف، ساماندهی کامیون ها و ... اشاره کرد.

شایان ذکر است، نتیجه نهایی و بازخورد جلسه در جلسات بعدی اعلام می شود.


 
 
 
 
معصومه مهتاب

ضرورت جلوگیری از تخلیه های ساختمانی در منطقه 3 کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.