1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 55526
تاریخ ثبت : 1395/10/23-12:43
کیان:
نقش مدیریت شهری کرج در کاهش معضلات اجتماعی بی بدیل است

عضو شورای اسلامی شهر کرج به نقش مدیریت شهری در کاهش معضلات اجتماعی اشاره کرد و گفت: حوزه پژوهش با بررسی معضلات و چالش های فرا روی مدیریت شهری و ارائه راهکارهای مناسب برای حل این مشکلات، نقش مهمی در برطرف کردن معضلات و کاهش آسیب ها بویژه در بخش اجتماعی و فرهنگی شهرها دارد.
روح الله کیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت: در راستای کاهش آسیب اجتماعی شهر باید مدیریت شهری ارتباط و تعامل مستمری با نیروی انتظامی داشته باشد.
 
وی اضافه کرد: مدیریت شهری باید آمار بزه و معضلات اجتماعی را با همکاری نیروی انتظامی احصاء کرده و برنامه های شهری را در راستای پیشگیری و یا کاهش آسیب ها تدوین کند.
 
کیان با بیان اینکه بر اساس نقش مدیریتی باید محورها مشخص شود، افزود:  در این راستا باید از نظر کارشناسان بهره گرفته و راهکارهایی برای کاهش بزه و معضلات اجتماعی به کار گرفت تا مطلوب مورد نظر حاصل شود.
 
روح الله کیان به نقش مدیریت شهری در کاهش معضلات اجتماعی اشاره کرد و گفت: ورود تکنولوژی در جامعه علی رغم اینکه بسیاری از کارها را تسهیل کرده اما تبعاتی در پی داشته که برای کاهش آسیب ها، نقش مدیریت شهری مدیریت کردن همین مدرنیته است.
 
وی استفاده از توان متخصصان و کارشناسان حوزه اجتماعی و فرهنگی برای شناسایی آسیب های محلات را ضروری دانست و یادآور شد: مدیریت شهری باید از مجموعه متخصصین برای شناسایی و رفع معضلات براساس موقعیت جغرافیایی، تغییرات آب و هوایی، فرهنگ محلات و مناطق استفاده کند تا بتوان با مشخص کردن شاخص ها، آسیب ها را به حداقل رساند.
 

زهرا قاسمی

مدیریت شهری آسیب اجتماعی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.