1397/02/03

. دوشنبه

4/23/2018
کد مطلب : 55522
تاریخ ثبت : 1395/10/23-10:41
قاسم پور:
برخورد و ساماندهی دستفروشان در کرج نیاز به هم افزایی همه دستگاه ها دارد

عضو شورای شهر کرج گفت: برخورد با دست فروشان و متکدیان یک موضوع چند وجهی می باشد که باید چندین دستگاه با همکاری یکدیگر برای این موضوع تصمیم گیری و اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، غفور قاسم پور با اشاره به اینکه برخورد با این مسئله به تنهایی از عهده شهرداری خارج است، بیان داشت: توسعه دست فروشی یکی از علامت های وضعیت عمومی اقتصاد کشور می باشد.
 
وی با بیان اینکه این نوع اشتغال ها یک شغل کاذب می باشد که پایداری ندارد و شغل هم محسوب نمی شود، گفت: این مسئله، بحرانی نیست که تنها ایران با آن مواجه شده است بلکه تمام جهان با این مشکل روبرو است و برای این حل این مشکل کافی است از تجربیات دیگر شهرهای جهان در این زمینه استفاده کنیم.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: ایجاد بازارهایی برای دستفروشان در نقاط مختلف شهر می‌تواند این مشکل بزرگ شهری را حل کند، بازارهایی که در بافت شهری باشد نه دور از از مرکز شهر که هیچکس از آن استقبال نکند.
 
وی افزود: دستفروشی پدیدهای است كه نشان می دهد بیكاری امان جوانان را بریده و فقر اقتصادی بسیاری را مستاصل كرده است، اما برخورد با دستفروشان نباید با بی توجهی به عواقب آن باشد، و باید این موضوع را در نظرداشت که اگر جمعی از آنان كار شرافتمندانه دستفروشی را برگزیده اند، به دلیل آن است كه راه دیگری برای به دست آوردن رزق وروزی ندارند.
 
قاسم پور ادامه داد: از طرفی برخی افراد سودجو با ورود به پیشه دست فروشی مشکلاتی را برای شهر و شهروندان به وجود آورده اند که گلایه هایی را به همراه داشته است که نیازمند برخورد جدی با این افراد و بی بند و باری ها است.
 
وی افزود: انتظار جامعه از دستگاههای اجرایی ساماندهی هرچه سریعتر این قشر به منظور تحقق حقوق شهروندی، زیباسازی چهره شهر و گردش اقتصادی از مجاری تعریف شده در شهرمی باشد، اما آنچه در واقعیت شهر جاریست به حاشیه رفتن، طرد و حتی سرکوب دستفروشان است.
 
این مسئول در پایان خاطر نشان شد: باید توجه داشت که دستفروشان در اکثر شهرهای دنیا با برنامه ریزی مدون و نظارت درست وجود دارند، از اینرو بجای ریشه کنی این پدیده باید با در اولویت قرار دادن طرح ساماندهی دستفروشان از طرق مختلف از جمله تشکیل انجمن صنفی دستفروشان این تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

زهرا قاسمی

برخورد ساماندهی دستفروشان هم افزایی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.