1397/04/04

. دوشنبه

6/25/2018
کد مطلب : 55517
تاریخ ثبت : 1395/10/23-09:18
مدیر منطقه 6 شهرداری کرج:
پرداخت به موقع عوارض نوسازی مسیر توسعه شهر را هموار می کند

مدیر منطقه 6 شهرداری کرج با اشاره به تحقق اهداف مدیریت شهری در سطح شهر و تحقق درآمدهای پایدار و کمک به رشد و توسعه، اظهار داشت: مدیریت امور شهرها از نظر وسعت و کثرت جمعیت در شرایط کنونی، بدون دسترسی سریع منابع اطلاعاتی دقیق و صحیح امکان پذیر نیست.
علی سلطانی مقدم  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، نخستین اقدام جهت تحقق اهداف مدیریت شهری را ممیزی املاک و معابر موجود در سطح شهر دانست و افزود: ممیزی تمیز دادن، تشخیص و جداسازی و در اصطلاح به معنی برداشت، تفکیک و طبقه بندی آمار و اطلاعات از املاک و معابر شهر است.

سلطانی مقدم از توزیع بیش ازپنج هزار فیش عوارض نوسازی در سطح منطقه از ابتدای سال جاری خبرداد و افزود: از این میزان تعداد سه هزار و 770 عدد از این فیش های توزیع و وصول شده اند و درآمد بالغ بر مبلغ 13میلیارد ریال را در منطقه  به ثبت رسانده است.

وی به اهمیت پرداخت به موقع عوارض نوسازی اشاره کرد و گفت: به طور کلی درآمد شهرداری از طریق درآمدهای پایدار و عمدتا" ناپایدار تامین می شود، زیرا وابسته به شرایط اقتصادی کشور است و نمی تواند بودجه ثابتی را پیش بینی کند.

مدیر منطقه 6 شهرداری کرج، فروش تراکم ساختمانی، تثبیت تجاری، تخلفات ساختمانی و صدور پروانه ساخت را مهم ترین منابع درآمدهای ناپایدار دانست و خاطرنشان کرد: دریافت عوارضی همچون نوسازی و اصناف سرفصل های کلیدی درآمدهای پایدار به شمار می روند که در مجموع منابع درآمدی شهرداری محسوب می شوند.

سلطانی مقدم  بیان کرد: در راستای تشویق شهروندان برای پرداخت عوارض، مقرر شد طبق تبصره 1 ماده ۱۰ قانون نوسازی و عمران شهری، شهروندانی که در موعد مقرر عوارض نوسازی و توسعه عمران خود را پرداخت کنند از تخفیف ۱۰ درصدی پرداخت عوارض بهره مند می شوند.

مدیر منطقه 6 شهرداری کرج افزود: زمانی پروژه های عمرانی با موفقیت اجرا خواهند شد که منابع درآمدی مناطق نیز در حال رشد باشند که در این میان مشارکت مردم در پرداخت عوارض نوسازی موجب افزایش بودجه شهرداری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان می شود.

این مسئول از شهروندان ساکن در منطقه 6 شهرداری کرج خواستار شد تا نسبت به پرداخت به موقع عوارض خود اقدام  و با انجام این مهم در رفع مشکلات شهری به مسئولان مرتبط کمک کنند.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: پرداخت به موقع شهروندان ساکن در سطح منطقه در پرداخت به موقع عوارض نوسازی موجب رشد و توسعه شهری می‌شود به همین دلیل این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است.

سمیه احمدی

پرداخت به موقع عوارض نوسازی مسیر شهر را هموار می کند
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.