1397/04/04

. دوشنبه

6/25/2018
کد مطلب : 55495
تاریخ ثبت : 1395/10/22-09:55
در راستای کاهش آلودگی هوا؛
فضای سبز شهر کرج سالانه یک متر مربع افزایش می یابد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از تحقق برنامه افزایش سرانه فضای سبز در شهر کرج خبر داد و افزود: در راستای کاهش آلودگی هوا فضای سبز کلانشهر کرج سالانه و به ازای هر نفر یک متر مربع افزایش می یابد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حسین محمدی در نشست آلودگی هوا و آثار زیانبار فردی و اجتماعی آن که به همت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد، توسعه و حفظ فضای سبز موجود در  شهر را یکی از محور های برنامه کاهش آلودگی هوا بیان کرد و گفت: سالانه به ازای هر نفر یک متر مربع به فضای سبز کلانشهر کرج باید اضافه شود.

این مسئول اظهار داشت: از ابتدای سال 93 با توجه به رویکرد دولت در ارتباط با محیط زیست یک برنامه عملیاتی و اجرایی و زمان بندی شده برای کاهش آلودگی در شهرها و کلانشهر های کشور مصوب شد که در این برنامه عملیاتی وظیفه هر دستگاه مشخص شده است.

محمدی ادامه داد: به همین منظور در کارگروه آلودگی هوای استان این برنامه را مصوب کرده ایم که محور برخی از این برنامه ها به عهده شهرداری ها است و درهمین راستا خوشبختانه توسعه فضای سبز در شهر، یک متر مربع  سرانه فضای سبز به ازای یک نفر محقق شده و به همت  شهرداری کرج در این برنامه جلو هستیم.

این مسئول همچنین با حضور در بازدید اصحاب رسانه و خبرنگاران که  15 د یماه سال جاری به همراه مسئولان ارشد شهری  در محل دهکده تفریحی و گردشگری باغستان برگزار شد مهر تائید خود را بر پروژه 400 هکتار جنگلکاری باغستان شهر کرج کوبید و بدین صورت حمایت خود را از پروژه های فضای سبز این کلانشهر اعلام کرد.

 

نازنین فرضی زاده

پارکها فضای سبز افزایش سرانه یک متر مربع شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.