1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55482
تاریخ ثبت : 1395/10/20-12:45
در کمیسیون تلفیق شورای شهر کرج بررسی شد؛
خرید 100 دستگاه اتوبوس در سازمان اتوبوسرانی با شرایط 100 درصد تهاتری

یکصد و سی و هفتمین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه شورای اسلامی شهر کرج در حالی آغاز به کار کرد که بررسی بودجه خرید 100 درستگاه اتوبوس جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت 100 درصد تهاتر و از محل فروش اراضی شهرداری در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج یکصد و سی وهفتمین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه شهرداری کرج با محوریت خرید 100 دستگاه اتوبوس به صورت تهاتری و تامین منابع مالی از محل فروش اراضی شهرداری برگزار شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهردار کرج در خصوص علت اجرای طرح مذکور اظهار داشت: حدود چهار سال است که اتوبوس جدیدی به ناوگان تزریق نشده و باید گفت که ناوگان اتوبوسرانی در حال حاضر بسیار فرسوده است.

آقا محمدی ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم و عدم وجود منابع مالی نقدی، شهرداری اقدام به فروش اراضی جهت تامین منابع مالی و خرید اتوبوس های جدید جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی نموده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: متاسفانه وضعیت هوای شهر بسیار آلوده است و باید با تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی مردم را به استفاده از اتوبوس ترغیب نماییم تا با کاهش تردد خودروهای شخصی کاهش آلودگی هوا را شاهد باشیم.

حمید رضا ابوالحسنی تاکید داشت: برای حل مشکلات نباید صورت مساله را پاک کرد؛ ارائه راهکار کارشناسانه به نفع شهر و شهروندان است و شورای چهارم باید با مصوبات خردمندانه توسعه شهر را موجب شود.

رییس سابق کمیسیون عمران در این خصوص گفت: از ابتدای شورای چهارم بودجه قابل توجهی جهت خرید اتوبوس به سازمان اتوبوسرانی تخصیص یافته اما تاکنون هیچ اتوبوسی به شهر تزریق نشده است.

سعید فیروزگاه افزود: عدم اجرای تعهدات سازمان مذکور موجب نارضایتی مردم شده و ما امروز باید پاسخگوی افکار عمومی جهت فرسودگی اتوبوس ها باشیم.

حجت اله غلامرضایی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج با تاکید بر اینکه عمده دلایل آلودگی هوا استفاده مر دم از خودروهای شخصی و عدم استقبال مردم از اتوبوس است افزود: تزریق اتوبوس به شهر مردم را به این مهم ترغیب خواهد کرد.

داود وحیدی سخنگوی شورای شهر کرج به عنوان مخالف این طرح اظهار داشت: همه اعضای شورای شهر موافق افزایش اتوبوس در شهر هستند اما بهتر است شهرداری در اجرای پروژه ها اولویت بندی داشته باشد و پروژه های ضروری تر را در اولویت قرار دهد که با مشکل عدم تامین مالی مواجه نشود.

رضا شریفی رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر کرج در ادامه این سخنان اظهار داشت: دغدغه همه اعضای شورای شهر کرج تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و بهینه سازی اتوبوس هاست و این اقدام کمک به سلامت محیط زیست و سلامت شهر و شهروندان است.

وی افزود : شورا مخالف اقدامات شهرداری در حوزه افزایش اتوبوس نیست اما منتقد این است که چرا طی 3 سال گذشته با وجود تخصیص اعتبار اقدامی در این حوزه صورت نگرفته است.

مهرداد کیانی مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج در دفاع از ردیف بودجه جهت خرید اتوبوس به صورت تهاتری اظهار داشت : فضای حمل و نقل عمومی شهر در شرایط بحرانی است و اگر تدبیری در این حوزه صورت نگیرد با توجه به آلودگی هوا فاجعه رخ خواهد داد.

در ادامه این سخنان مقرر شد طرح مذکور در بودجه سال 96 به صورت نقدی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در ادامه جلسه بررسی خرید و نصب پل های عابر پیاده مکانیزه و معمولی و همچنین تجهیز ایمین شهر در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار گرفت.

رویا منیری

اتوبوس آلودگی هوا شورای شهر کرج تلفیق
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.