1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 55464
تاریخ ثبت : 1395/10/20-10:39
قاسم پور:
گسترش حمل و نقل عمومی مهمترین راه حل کاهش آلودگی و ترافیک است

عضو شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: مهمترین راه حلی که می توان در کلانشهرها برای کاهش ترافیک همچنین آلودگی هوا ارائه داد، گسترش حمل و نقل عمومی و استفاده از مترو و اتوبوس است.
غفور قاسم پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با تأکید بر ضرورت گسترش هر چه بیشتر حمل و نقل عمومی در کرج، عنوان کرد: حمل و نقل عمومی می بایست گسترش پیدا کند و باید برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی سرمایه گذاری کرد.
 
قاسم پور بیان کرد:  آلودگی هوای شهرهای ایران یکی از معضلاتی است که سالیان است شهروندان و محیط زیست کشور را تحت تأثیر خود قرار داده، این آلودگی که پیش تر تحت تأثیر تمرکز جمعیت منحصر به تهران بود در سال های پیش در سایر شهرهای ایران نیز به شدت افزایش یافته و از یک معضل شهری به یک معضل ملی مبدل شده است.
 
وی با تأکید بر همکاری میان بخشی در رابطه با کاهش آلودگی هوا گفت: در رابطه با موضوع آلودگی هوا سازمان های درگیر با این مساله باید ورود پیدا کنند و هم افزایی صورت بگیرد که در این زمینه دستگاه هایی مانند وزارت صنایع در بخش خودرو و وزارت نفت هم در بحث مسائل نفتی و سوخت استاندارد در رابطه با آلودگی هوا، مهم ترین وظیفه را دارند.
 
این مسئول همچنین با اشاره به اینکه خودروهای فرسوده نیز باید از چرخه تردد خارج شوند، گفت: تردد خودروهای فرسوده و مستهلک تشدید کننده وضعیت آلودگی در هوا هستند و باید تدابیر ویژه تری برای این روند صورت بگیرد.
 
گسترش و حفظ فضای سبز

عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه بر لزوم گسترش فضای سبز و حفظ و نگهداری آن تاکید کرد و گفت: کرج در گذشته به عنوان باغشهر، از هوای سالم و مطلوبی برخوردار بود که متاسفانه با گسترش شهر نشینی و مهاجرت به این کلانشهر، رفته رفته شاهد از دست دادن فضای سبز و باغات در این باغشهر بودیم و روز به روز با ساخت و سازهایی که صورت گرفت تبدیل به شهری شد که اینک در آلودگی هوا همطراز با پایتخت شده است.
 
قاسم پور گفت: ضرورت ایجاد کاربری های جدید شهری، برای پاسخ گویی به نیازهای روزافزون شهرنشینان به تدریج باعث کاهش سهم فضای سبز و باغ های شهری شده که پیامد آن محدود شدن دسترسی انسان شهرنشین به طبیعت است.
 
وی افزود: در سال های اخیر مدیریت شهری کرج در کنار دیگر نهاد ها رویکرد افزایش سرانه فضای سبز و جلوگیری از تخریب باغات و فضای سبز موجود را در پیش گرفته و امیدواریم در سال های آینده شاهد روزهایی باشیم که دیگر هوای ناسالم را در این شهر تجربه نکنیم.

زهرا قاسمی

گسترش حمل و نقل عمومی مهمترین راه حل کاهش آلودگی ترافیک است
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.