1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55458
تاریخ ثبت : 1395/10/20-10:17
فیروزبخت خبرداد:
نوسازی ناوگان سبک و سنگین بار شهری با تسهیلات ۸ درصد دولتی در کرج

مدیرعامل سازمان پایانه های بار و مسافر شهرداری کرج از نوسازی ناوگان سبک و سنگین بار شهری با تسهیلات 8 درصد دولتی در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهرداد فیروزبخت در جلسه نوسازی ناوگان بار شهری شامل کامیون، کامیونت و وانت بار شهری به تصویب نامه ۲۶ آبان هیئت دولت در خصوص کاهش آلودگی هوای کلانشهرها از جمله شهر کرج اشاره کرد و افزود: با توجه به دستورالعمل 13 دی ماه جاری سازمان شهرداری های کشور، طرح نوسازی ناوگان سبك و سنگين بار شهری تا پایان سال جاری در دستور کار قرار گرفته و جلسه مذکور به منظور هماهنگی دستگاه های دولتی و خصوصی تشکیل شده است.

وی یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوای شهرستان کرج را نوسازی ناوگان حمل و نقل بار سبک و سنگین شهری دانست و اضافه کرد: با تسهیلات در نظر گرفته شده توسط هیئت دولت و دستورالعمل سازمان شهرداریها خودروهای وانت-نیسان با عمر بیش از ۱۵ سال و خودروهای کامیون و کامیونت با عمر بیش از ۲۰ سال می توانند از این طرح استفاده کنند.

این مسئول به دربرگیری این طرح جهت کلیه ناوگان عمومی و خصوصی و افراد حقیقی و حقوقی اشاره کرد و ادامه داد: این طرح فرصت مناسبی در جهت نوسازی خودروهای فرسوده بار شهری می باشد و کلیه دستگاه‌های دولتی حقیقی و حقوقی می توانند از این طرح استفاده بهینه کرده و نسبت به تبدیل خودروهای فرسوده خود اقدام نمایند.

فیروزبخت اظهارداشت: اعتبار تخصیص یافته برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری کلانشهرها فرصتی برای نوسازی ناوگان حمل بار با مالکیت شهرداری، پیمانکاران و اشخاص حقیقی در شهر کرج پدید می آورد که برای جذب حداکثر سهمیه در نوسازی ناوگان همکاری کامل و ویژه ای را می طلبد.

مدیرعامل سازمان پایانه ها از عدم ارائه خدمات به خودروهای فرسوده در محدوده قانونی شهر کرج در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده خودروهای فرسوده سنگین از تردد در محدوده قانونی شهر کرج منع شده و طرح پیمایش سوخت کشور و معاينه فني را دریافت نخواهند کرد.

این مسئول از ثبت نام و پایش اطلاعات خودروهای بار سبک و سنگین توسط سازمان پایانه های شهرداری های مسافر و بار سخن گفت و افزود: سازمان پایانه های شهرداری کرج به عنوان متولی ثبت نام و تهيه بانک اطلاعاتی خودروهای سبک و سنگین بار می باشد و این سازمان آماده ارائه خدمات به کلیه اشخاص حقیقی، حقوقی است؛ شروع ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی در محل پایانه شهید کلانتری حوزه مدیریت حمل بار انجام می پذیرد.

در ادامه جلسه سرهنگ شریفی، فرمانده پلیس راهور استان از همکاری همه‌جانبه پلیس استان در راستای تحقق این مصوبه سخن گفت و اشاره کرد: ۳۵ درصد ناوگان بار شهرکرج فرسوده بوده و نیازمند نوسازی است و پلیس راهور به واسطه وظیفه ذاتی خود با جدیت بیشتری با خودروهای آلاینده برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به جریمه 500 هزار ریالی خودرو های فرسوده حمل بار در شهر کرج، ادامه داد: خودرو های فرسوده حمل بار در سطح شهر کرج از این پس روزانه 500 هزار ریال جریمه خواهند شد و این طرح فقط شامل کلانشهرها می باشد.

فیروزبخت در ادامه خواستار همکاری کلیه دستگاههای ذیربط در جهت تهیه بانک اطلاعاتی خودروهای حمل بار از شهر کرج شد و افزود: با توجه به اجرای طرح پیمایش سوخت و مدیریت بهینه ناوگان حمل بار شهر کرج بانک اطلاعاتی مورد نیاز طراحی و در دستور کار این سازمان قرار گرفته و با توجه به ضرب الاجل یک هفته ای سازمان شهرداری های کل کشور، ضروری است کلیه سازمان های شهرداری و پیمانکاران مربوطه نسبت به ارسال اطلاعات تمامی خودروهای بار سنگین خود اقدام نمایند.

وي به برنامه ریزی در خصوص عدم استفاده از ناوگان فرسوده بار شهری در پروژه های شهری توسط پیمانکاران اشاره و بیان کرد: در این طرح که در دست تهیه می باشد به کارگیری ناوگان بار فرسوده در پروژه‌های شهری ممنوع خواهد شد.

در پایان جلسه کلیه حاضرین ضمن استقبال از این طرح به بررسی نقاط قوت و ضعف آن پرداخته و همکاری همه جانبه خود را با سازمان پایانه های مسافر و بار شهرداری کرج اعلام کردند.

شایان ذکر است این جلسه با حضور سرهنگ شریفی، فرمانده راهور استان البرز، سرهنگ شرق، فرمانده راهور شهرستان کرج، سرهنگ ذکریایی، رئیس اداره فنی، مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور استان، مدیر عاملان سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی، آرامستان ها،  میادین میوه و تره‌ بار، نماینده حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، خدمات موتوری، مدیریت پسماند در محل دفتر مدیرعامل سازمان پایانه های مسافر و بار برگزار شد.

 نازنین فرضی زاده

پایانه ها خودروهای سبک سنگین بار شهری نوسازی ناوگان شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.