1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55450
تاریخ ثبت : 1395/10/19-13:56

جلسه کمیته نامگذاری معابر کرج تشکیل شد

جلسه کمیته نامگذاری معابر به ریاست رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با حضور اعضای این کمیته در محل سالن جلسات پارلمان شهری تشکیل شد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد صادق باغستانی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در این جلسه بر لزوم تشکیل جلسات متعدد توسط این کمیته تاکید کرد و افزود: نظرات کارشناسی افراد در نامگذاری مناسب معابر در مناطق 12 گانه رویکرد مثبتی خواهد داشت.
 
وی گفت: با توجه به آیین نامه مصوب، مقرر گردیده علاوه بر شورای اسلامی شهر کرج در مناطق شهرداری نیز کمیته تشکیل و نامگذاری معابر بررسی گردد چرا که با گسترش شهر و افزایش جمعیت موضوعات مختلفی در تصمیم گیری برای نامگذاری می تواند دخیل باشد که این موضوع در ارائه نتایج دلخواه موثر خواهد بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر به تکراری بودن نام برخی معابر و مشکل ساز بودن این موضوع اشاره کرد و گفت: عضویت مسئولین روابط عمومی مناطق در این کمیته از به وجود آمدن مشکلات این چنینی تا حدودی جلوگیری خواهد کرد، با توجه به لزوم داشتن اشرافیت لازم به مناطق، شهرداران مناطق به عنوان مسئول و مسئولان روابط عمومی نیز به عنوان دبیر کمیته هر منطقه تعیین شده اند و در این مورد تصمیمات با توجه به قوانین موجود اتخاذ می گردد.
 
امیر اشتری جانشین مدیر کل ارتباطات و روابط عمومی شهرداری کرج نیز با بیان اینکه اسامی و نام معابر گویای فرهنگ و تمدن شهر و کشور است به برخی ضوابط و معیار های نامگذاری اشاره و اظهار داشت: استفاده از نام شخصیت های مهم تاریخ صدر اسلام و شهدای گرانقدر دفاع مقدس و قهرمانان ملی و میهنی در این نامگذاری ها اولویت دارد و علاوه بر آن تناسب اسم، مسمی و کوتاه و با محتوا بودن نیز در این امر باید لحاظ و کمیته طبق آیین نامه تشکیل گردد.
 
وی به بررسی و اجرای طرح کد گذاری در نام گذاری معابر اشاره کرد و گفت: طی اجرای این طرح لازم است در نامگذاری نام شهدا حفظ گردد.
 
از موضوعات بررسی شده در این جلسه، لزوم تخصیص اعتبار در راستای تعویض و خرید تابلو و پایه جهت نامگذاری معابر بود که مقرر شد در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ گردد.
 

زهرا قاسمی

جلسه کمیته نامگذاری معابر کرج تشکیل شد
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.