1397/04/04

. دوشنبه

6/25/2018
کد مطلب : 55439
تاریخ ثبت : 1395/10/19-09:53
اسکندری:
باید به مبحث آلودگی هوا نگاهی جامع و فرابخشی داشته باشیم

عضو شورای شهر کرج گفت: آلودگی کنونی استان البرز ، عوامل زیادی دارد که مهم ترین آن ، مربوط به خودروهای تک سرنشین است که اطلاع رسانی شهروندان از این امر جهت آگاه سازی و با هدف کاهش آلاینده های هوا ضروری است و بر نگاه جامع و فرابخشی به این مهم تاکید داشت.
فاطمه اسکندری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج در خصوص وضعیت کنونی هوای شهر اظهار داشت: در بحث آلودگی هوا باید هم افزایی صورت گیرد تا همه ارگان ها، مسئولین و همه شهروندان با کمک یکدیگر بتوانیم جهت کاهش این معضل اقدام کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از وضعیت خودروهای فرسوده سیستم حمل و نقل کرج گفت: اتوبوس ها و تاکسی های فرسوده که بیشترین تردد را در سطح شهر دارند خود یکی از عوامل آلودگی هوا هستند و ورود خودروهای جدید می تواند سهم بسیاری در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.
 
اسکندری افزود: مراکز معاینه فنی باید به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گیرد و به شدت در این زمینه بازرسی و نظارت صورت گیرد و با متخلفان که در اجرای معاینه خود را سهل انگاری می کنند چه در مراکز و چه صاحبان خودرو بر خورد قاطع شود.

وی با تاکید بر اینکه باید به مبحث آلودگی هوا نگاهی جامع و فرابخشی داشته باشیم، عنوان کرد: تلاش همه ما این است که کیفیت زندگی را در سطح شهر بالا ببریم و شهر را باید یک موجود زنده بدانیم، در این میان باید به موضوع آلودگی هوا و صدا که سلامت شهرندان را به خطر انداخته به طور جدی مورد توجه قرار دهیم که  برای حل این معضل نمی خواهیم از بخشی که وظیفه و مسئولیت ماست شانه خالی کنیم.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد شدید از سیاست های موجود برای افزایش تعداد وسایط نقلیه و تسهیل شرایط خرید انواع خودروهای سبک و سنگین برای افراد، تردد 10 ها هزار دستگاه خودروهای شخصی و تک سرنشین در معابر را یکی از علل اصلی تشدید آلودگی هوا دانست و بیان کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که با تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و اجرای طرح های ویژه ترافیکی اعم از زوج و فرد، عرصه برای تردد خودروهای تک سرنشین تنگ تر شود و بتوانیم از محیط زیست در برابر گازهای سمی و آلاینده مراقبت نماییم.

رویا منیری

آلودگی هوا نگاه جامع شورای شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.