1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55435
تاریخ ثبت : 1395/10/19-09:16
افضلی:
احداث پارکهای ترافیکی راهکار ارائه آموزش های عبور و مرور به کودکان و نوجوانان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج با بیان اینکه آموزش، یکی از موثرترین و کارآمدترین روش ها برای تغییر الگوی رفتاری کودکان و نوجوانان در برخورد با مسائل ترافیکی است گفت: احداث پارکهای ترافیکی در شهر از جمله راهکارها در راستای آموزش کودکان و نوجوانان می باشد که علاوه بر ارتقاء دانش حمل و نقل در میان این قشر، کاهش حوادث در این زمینه را نیز به دنبال دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احمد افضلی این مطلب را در جلسه ای با حضور کارشناسان امور آموزش معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج عنوان کرد که این جلسه در راستای اجرای برنامه های آتی این معاونت به منظور آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک در میان شهروندان برگزار شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در جلسه مذکور با تاکید بر اهمیت نقش آموزش شهروندی در کاهش معضلات ترافیکی اظهار داشت: آموزش یکی از موثرترین و کارآمدترین روش های تغییر الگو رفتاری در میان کودکان و نوجونان در برخورد با مسائل ترافیکی بشمار می آید.

افضلی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان به لحاظ عدم برخورداری مناسب از دانش ایمنی و عبور و مرور، در معرض خطرات ترافیکی بسیار زیادی قرار دارند گفت: آموزش مستقیم رفتار ترافیکی به کودکان و نوجوانان در محیط واقعی یکی از بهترین آموزش های عملی است که کاهش حوادث در این زمینه را به صورت چشمگیر به همراه دارد و احداث «پارک های ترافیکی» در سطح شهر از جمله این راهکارها می باشد.

این مسئول با بیان اینکه پارک های ترافیکی براساس شبیه سازی یک محیط ترافیکی طراحی و احداث می شود گفت: اجرای اینگونه پارکها در سطح کرج مطابق با دستور العمل های اجرایی و استانداردهای موجود صورت می پذیرد.

شایان ذکر است در پایان این جلسه مقرر شد روند احداث پارک ترافیکی در محدوده باغستان طی بازدیدی از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، مدیر کل امور ایمنی و مهندسی ترافیک، کارشناسان مربوطه این معاونت و مسئولان منطقه 7 شهرداری ایران کوچک مورد بررسی قرار بگیرد و نقاط ضعف و قوت احتمالی ارزیابی شود.

 


بنفشه سادات آقایی

معاونت حمل و نقل شهرداری کرج احداث پارکهای ترافیکی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.