1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55426
تاریخ ثبت : 1395/10/19-08:27
در منطقه 3 کرج؛
محوطه نیروگاه منتظرقائم از زباله و نخاله پاکسازی شد

تشکل های مردم نهاد به همراه کارکنان منطقه 3 شهرداری کرج و نیروگاه منتظر قائم و با همکاری اداره حفظ محیط زیست فردیس در حرکتی ارزشمند در آستان 26 دی ماه روز زمین پاک، اراضی اطراف این نیروگاه را از زباله ها و نخاله ها پاکسازی کردند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مدیرعامل شرکت تولید برق شهید منتظر قائم شهرستان فردیس گفت: این نیروگاه نفت را به انرژی پاک (برق) تبدیل و مورد استفاده مردم قرار می دهد.

علیرضا دهنوی افزود: با این حال برخی افراد با رها کردن زباله ها و نخاله ها در اراضی اطراف نیروگاه سبب آلودگی زیست محیطی شده بودند که با کمک تشکل های مردم نهاد برای پاکسازی آنها اقدام شد.

وی اظهار داشت: امروز نیروگاه منتظرقائم با نصب دودکش های مجهز دیگر آلایندگی گذشته را ندارد و در واقع فعالیت آن با هیچ خطر زیست محیطی همراه نیست.

وی با اشاره به اینکه سوخت مازوت به عنوان سوخت دوم این نیروگاه محسوب می شود، افزود: وقتی گاز باشد نیاز به استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه نیست ولی در فصل زمستان و برودت هوا کمبود فشارخطوط گاز پیش می آید و به ناچار از سوخت مازوت به عنوان سوخت دوم استفاده می کنیم.

مدیرعامل شرکت تولید برق نیروگاه منتظر قائم شهرستان فردیس گفت: به دلیل محدودیت سوخت اکنون از 30 درصد ظرفیت تولید برق نیروگاه استفاده می شود.

لزوم نصب مخازن جمع آوری زباله در محوطه نیروگاه منتظرقائم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس نیز اظهار داشت: به منظور فرهنگ سازی در حفظ محیط زیست و جمع آوری زباله و نخاله به صورت یک حرکت نمادین پاکسازی اراضی حد فاصل نیروگاه و دادگستری فردیس انجام شد.

مرتضی شکوری پور افزود: نیاز است که شهرداری منطقه 3 کرج برای حفظ محیط زیست در این محل و معابر پر تردد مخازن جمع آوری زباله نصب کند.

وی گفت: با توجه به تاکید دادستان عمومی وانقلاب فردیس در خصوص تخلیه غیرمجاز نخاله و زباله توسط کامیون داران در کارگروه پسماندفردیس مصوب شد که شهرداری ها نسبت به نصب بنرهایی با مضامین زیست محیطی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست اقدام کردند.

شکوی پور اظهار داشت: شهروندان می توانند از طریق شماره تلفن 36214310 اداره محیط زیست فردیس و یا با پلیس 110 تماس بگیرند یا می توانند عکس ها و تصاویر خود را به شماره 09124034605 تلگرام کنند تا با متخلفان برخورد قانونی شود.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 3 کرج نیز گفت: این طرح با هدف پاکسازی و بهسازی چهره شهر از هرگونه نخاله و مواد زائد اجرایی شد.

ناصرحاج محمدی افزود: یکی از مشکلات خدمات شهری منطقه 3 تخلیه خاک و نخاله بصورت غیر مجاز توسط کامیونداران در اراضی منطقه می باشد که این اقدام باعث برهم زدن بهداشت محیط و سیمای شهری شده است.

وی یادآور شد: بدین لحاظ شهرداری با بسیج تمام امکانات از جمله ماشین آلات سنگین و نیروهای پاکبان منطقه 3 اقدام به جمع آوری زباله و نخاله های ساختمانی در مجاور اراضی نیروگاه نموده است؛ همچنین به لحاظ جلوگیری از تخلیه نخاله در سطح منطقه با استقرار گشت های کنترل و نظارت و هماهنگی های بعمل آمده با دستگاه قضائی با متخلفین برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.


 
 
 
 
 
 
 
معصومه مهتاب

محوطه نیروگاه منتظرقائم از زباله نخاله پاکسازی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.