1397/04/04

. دوشنبه

6/25/2018
کد مطلب : 55416
تاریخ ثبت : 1395/10/18-12:00
مدیرکل هواشناسی استان البرز:
مهم ترین عوامل در ایجاد آلودگی هوا، پارامترهای جوی است

مدیر کل هواشناسی استان البرز مهم ترین اظهار داشت: پارامترهای جوی مانند اندازه و جهت باد، ميزان‎های افت اتمسفری، رطوبت نسبی و غيره ، آلودگی هوا را تحت تأثير قرار خواهد داد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حسین محمدی در جلسه آلودگی هوا و آثار زیانبار فردی و اجتماعی که به همت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد، گفت: مهم ترین عوامل در ایجاد آلودگی هوا، پارامترهای جوی است، غلظت آلاينده‌ها در سطح زمين اساساً به اندازه و جهت باد و ميزان افت بستگی دارد.
 
وی افزود: همچنین ناهمواری موجود در زمين و موانعی مانند كوه‌ها و غيره بر نحوه انتشار آلاينده‌ها اثر می‌‌گذارد، بسته به شرايط محلی و مكانی، توپوگرافی ممكن است در نحوه انتشار آلاينده ها نقش مثبت و يا منفی داشته باشد.
 
مدیر کل هواشناسی استان البرز عنوان کرد: اهميت مسائل مربوط به آلودگي هوا به نوع و اندازه آلاينده و جامد يا مايع يا گاز بودن آن، همچنين به انرژی، صدا، گرما، راديو اكتيويته يا تركيبی از اين عوامل بستگی دارد و واكنش بين آلاينده‌ها در اتمسفر بسته به خصوصيات آلاينده‌ها ممكن است، مقدار آلاينده در اتمسفر را افزايش يا كاهش دهد.
 
این مسئول با بیان اینکه چگونگی ورود آلاينده‌ها و همچنين سرعت انتشار آلاينده‌ها به اتمسفر بر آلودگی هوا تأثير دارد، خاطر نشان شد: آلاينده‌ها ممكن است بطور متناوب يا پيوسته يا دوره‌ای، از يك منبع يا از چندين منبع يا از منابع نقطه‌ای و غير نقطه‌ای منتشر شوند؛ همچنين پراكندگی آلاينده‌ها به طريقه ورود آنها به اتمسفر بستگی دارد.

زهرا قاسمی

آلودگی هوا پارامتر های جوی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.