1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55415
تاریخ ثبت : 1395/10/18-11:58
کاویانی:
حل معضل آلودگی هوا نیازمند عزم جدی تمام دستگاه های اجرایی است

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت: آلاینده های هوا عوامل مختلفی دارد و مسائل مختلفی در به وجود آمدن آن نقش دارد که حل این معضل نیازمند عزم جدی تمام دستگاه های اجرایی است.
مجید کاویانی در گفتگو با رادیو اینترنتی مدیریت شهری کرج در خصوص برگزاری نشست تخصصی بررسی راهکارهای آلودگی هوا اظهار داشت: طبق آئین نامه مصوب شده در سال 90 به عنوان "هوای پاک" کلیه کلانشهرهای کشور موظف به رعایت این آئین نامه شدند که متاسفانه با گذشت سال ها اتفاق قابل توجهی در این خصوص صورت نگرفته است.
 
وی تاکید داشت: تمام دستگاه های اجرایی و نهادهای مرتبط باید در زمینه ارائه راهکارهای کاهش آلودگی هوا اقدام موثر انجام دهند.
 
کاویانی با اشاره به نقش و جایگاه شهرداری ها در خصوص اعمال راهکارهایی جهت کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: شهرداری باید نقش خود را در این حوزه جدی گرفته و با ایجاد پیاده رو ها و ایجاد مکان های دوچرخه سواری و ممانعت از تردد خودروهای فرسوده در این حوزه اقدامی موثر داشته باشد.
 
به گفته کاویانی نقش پلیس نیز جهت ورود خودروهای فرسوده به داخل شهر اهمیت ویژه ای دارد و باید در این زمینه همکاری های لازم صورت پذیرد.
 
رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه محیط زیست با پایش و نظارت بر اجرای مصوبه هوای پاک نقش مهمی درا ین حوزه خواهد داشت، افزود: متاسفانه در این حوزه اقدام موثری صورت نگرفته و زندگی روزمره شهروندان در معرض خطر قرار گرفته است که عزم جدی مسئولین جهت کاهش این معضل ضروری است.
 
کاویانی تاکید کرد: باید برای آیندگانمان یک تصمیم عملی و اجرایی تدبیر کنیم و شهر را به سمت هوای پاک سوق دهیم.

رویا منیری

آلودگی هوا هوای پاک نشست تخصصی شورای شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.