1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55412
تاریخ ثبت : 1395/10/18-10:48
قاسم پور:
بازگشت کرج به وضعیت باغشهر، مهم ترین دغدغه مسئولین باشد

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه کرج دومین کلانشهر آلوده در ایران است، گفت: کاهش آلودگی و افزایش فضای سبز در کرج باید محقق شود و همه دست اندر کاران باید تمام تلاش خود را در زمینه بازگرداندن این کلانشهر به باغشهر انجام دهند.
غفور قاسم پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت: کاهش آلودگی و افزایش فضای سبز در کرج باید محقق شود و همه دست اندر کاران باید تمام تلاش خود را در زمینه بازگرداندن این کلانشهر به باغشهر انجام دهند.
 
وی افزود: به منظور بازگرداندن کرج به حالت باغشهری ضروری است دستگاه های اجرایی مربوطه با یکدیگر در تعامل باشند که خوشبختانه این تعامل هم اکنون در کرج به وجود آمده است.
 
عضو شورای شهر کرج عنوان کرد: شهر کرج به واسطه سابقه ای که از گذشته های دور با هویت باغشهری و آبادانی در ذهن مردم ایجاد کرده، از موقعیت بسیار مساعدی برای تثبیت این جایگاه و هویت برخوردار است که با قدری تلاش و همت مسئولان و مردم می توان این موقعیت را مجددا برای شهر به ارمغان آورد.
 
وی ادامه داد: پدیده مهاجرت از روستا به شهر که مختص کشورهای درحال‌ توسعه شناخته می­‌شود، طی چند دهه اخیر در کشور چنان وسعت پیدا کرده که بسیاری از شهرهای کوچک تبدیل به کلان‌شهر شده به طوری که ظرفیت خیلی از این کلانشهرها به مرحله اشباع رسیده است. با پر شدن ظرفیت کلانشهرها مهاجرت معکوس از این مناطق به روستاها و شهرهای تازه تأسیس حومه شهرها گسترش یافت و پدیده حاشیه نشینی را با معضلات فراوان رقم زده است که کلانشهر کرج هم از این معضل بی نصیب نمانده است.
 
قاسم پور گفت: کرج، اگرچه تحت تاثیر گذر زمان و افزایش تجاوز زندگی شهری به حریم جنگل ها، درختان و رودخانه ها که طی سال های متمادی انجام گرفته، اندک اندک از هویت باغشهری خود فاصله گرفته و در صورت غفلت مردم و مسئولان به شهری آلوده تبدیل خواهد شد، اما این منطقه به واقع زادگاه و منشاء رویش و آبادانی است و وجود روستاها و باغ های بسیار زیبا و پرطراوت اطراف شهر شاهدی بر این مدعاست.

زهرا قاسمی

بازگشت کرج وضعیت باغشهر مهم ترین دغدغه مسئولین باشد
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.