1397/04/04

. دوشنبه

6/25/2018
کد مطلب : 55410
تاریخ ثبت : 1395/10/18-10:49
احمدی پرگو خبر داد:
طرح تفصیلی جدید کرج تهیه شد/ اجرای قانون پیش فروش آپارتمانها سد محکمی در برابر تخلفات

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج از تهیه طرح تفصیلی جدید این کلانشهر خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا طرح مذکور تا پایان سال جاری در کمیسیون ماده 5 به تصویب برسد؛ قانون پیش فروش آپارتمانها نیز دراین کلانشهر اجرایی شده است که با تحقق این مهم از فروش املاک به چندین نفر جلوگیری می شود.
احدالله احمدی پرگو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این مطلب را عنوان کرد و گفت: از جمله اقداماتی که از ابتدای سال 95 در اولویت کاری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج قرار گرفت تهیه طرح تفصیلی جدید شهر بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج اظهار داشت: طرح تفصیلی جدید شهر کرج از وضع موجود شهر برداشت شده و مغایرت های آن با طرح تفصیلی قدیم مورد تفسیر و بررسی قرار گرفته است.

احمدی پرگو ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا طرح تفصیلی جدید شهر کرج تا پایان سال جاری در کمیسیون ماده 5 به تصویب برسد و به محض به تصویب رسیدن، کمیته هایی با حضور نهادهای مختلف شهری و استانی تشکیل می شود تا طرح مذکور در شهر به اجرا درآید.

این مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود به مبحث اجرایی کردن قانون پیش فروش آپارتمان ها در شهر کرج اشاره کرد و گفت: این قانون در سال 91 مصوب و آئین نامه اجرایی آن نیز در سال 93 ابلاغ شده بود که طی جلسات متعدد و منظم با حضور مسئولان دادگستری و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز و مشاوران املاک شهر این قانون در شهرداری این کلانشهر اجرایی شد.

وی در رابطه با قانون پیش فروش آپارتمان ها یادآور شد: برای مالکی که قصد پیش فروش آپارتمان خود را دارد دفترچه اطلاعات فنی صادر می شود و دفاتر اسناد رسمی این دفترچه باید اقدام به پیش فروش ملک کنند؛ این امر مانع از فروش ملک به چندین نفر می شود و تخلفات در این زمینه را بسیار کاهش می دهد.

 

بنفشه سادات آقایی

احمدی پرگو معاونت شهرسازی قانون پیش فروش آپارتمانها
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.