1397/02/03

. دوشنبه

4/23/2018
کد مطلب : 55409
تاریخ ثبت : 1395/10/18-09:42
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز:
خواسته مردم مبارزه انقلابی قوه قضائیه با مفاسد اقتصادی است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ورود با صلابت قوه قضائیه به میدان مبارزه انقلابی با مفاسد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را ضرورت کشور و خواسته مردم دانست.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان کرج با اشاره به اینکه مسجد خانه پرهیزکاران است، اظهار کرد: باید با بصیرت مساجد را تقویت کرد زیرا مسجد مقدس‌ترین مکان روی زمین است.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه ظاهر و باطن مساجد باید  آراسته باشد، به روایتی از رسول خدا اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام (ص) فرمودند اگر کسی در مسجد صدای اذان را بشنود و بدون سبب از مسجد بیرون برود منافق است مگر اینکه دوباره برگردد.

خطیب جمعه کرج بابیان اینکه باید در مساجد محافل قرآنی برگزار شود، گفت: متأسفانه نسبت به مساجد بی‌توجه و کم‌توجه هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: دهم ربیع‌الثانی وفات کریمه اهل‌بیت فاطمه معصومه (س) است، لقب معصومه را امام رضا(ع) اعطا کردند و فرمودند؛ هرکسی معصومه (س) را در قم زیارت کند گویا مرا زیارت کرده است.

فرهنگ بی بندباری توسط استکبار ترویج و تشویق می‌شود

وی با اشاره به هشتم ربیع‌الثانی ولادت امام حسن عسگری (ع)، گفت: خلفای عباسی از زمان امام جواد (ع) محدودیت‌های شدیدی را نسبت به ائمه اعمال می‌کردند اوج این محدودیت‌ها دوران امام عسگری بود زیرا حضرت علاوه بر اینکه پدر امام زمان(عج) بود به‌عنوان رهبر شیعیانی شناخته می‌شد که به برکت تعالیم توسط امامان دیده بودند به قدرت عظیمی تبدیل‌شده بودند که حکومت عباسیان را به قانونی نمی‌دانستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری از توطئه کشف حجاب به‌عنوان یکی از پلیدترین ترفندهای دشمنان اسلام برای از بین بردن ارزش‌های الهی و اسلامی یادکرد و گفت: این توطئه توسط یکی از سرسخت‌ترین دشمنان اسلام یعنی انگلیس و به دست یکی از وابستگان وطن‌فروشش که با کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ توسط روباه پیر روی کارآمد، اجرا شد.

وی با تأکید بر اینکه انگلیس به‌وسیله رضاشاه می‌خواست ایران اسلامی را اسلام زدایی کرده و ارزش‌های غربی را جایگزین کند، گفت: دشمنان از زمان قاجار به دنبال توطئه کشف حجاب در ایران بودند و در تاریخ هفدهم دی‌ماه سال ۱۳۱۴ موفق به اجرای قانون کشف حجاب شدند اجرای این قانون واکنش‌های را در پی داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی گفت: زحمت‌های فراوانی کشیده شد تا این قانون اجرا نشود با تلاش زنان بزرگوار ایرانی و درخواست علمای دین، در سال ۱۳۲۳ این قانون لغو شد اما آثار شومش باقی ماند.

خطیب جمعه کرج با اشاره به آثار شوم قانون کشف حجاب، گفت: در این دوران می‌بینیم چگونه فرهنگ بی بندباری توسط استکبار ترویج و تشویق می‌شود.

دولت تن به عملیاتی شدن قانون امر به معروف نمی دهد

وی با تأکید بر اینکه بی‌حجابی گذشته از اینکه بیانگر سقوط ارزشی زن است، گفت: بی‌حجابی موجب اذیت و آزار اجتماعی، تیره شدن روابط بین همسران، بی‌علاقگی به ازدواج و رواج بی‌عفتی در جامعه می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با طرح این سؤال که چرا آبرویی که با قطره‌قطره خون شهیدان به دست آمده با غفلت، فتنه‌گری و تن دادن به فساد مالی، اداری و اخلاقی برخی مردمان سست ایمان خدشه دارد شود، ابراز تأسف کرد که در همین شهر کرج در ادارات، دستگاه‌های دولتی، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و معابر عمومی وضعیت خوبی را شاهد نیستیم.

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر واقعاً واجب فراموش‌شده است، گفت: وقتی دولت تن به اجرایی و عملیاتی شدن این قانون مهم تائید شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و شورای نگهبان نمی‌دهد دیگران چه‌کار باید بکنند این در حالی است که از اجرای حقوق شهروندی دم می‌زنند.

آیت‌الله حسینی همدانی با طرح این سؤال که آلودگی‌های صوتی و تصویری که توسط عده‌ای در شهر انجام می‌شود آیا جزو ضایع کردن حقوق دیگران نیست، گفت: چرا اجازه داده می‌شود در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی قانون اجرا نشود آیا این ضایع شدن حقوق مردم نیست.

همه در قبال بی‌قانونی موظف به پاسخگویی هستند

به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان البرز وقتی آقایان در منکرات واضح که تعرض به بیت‌المال مسلمانان است کریمانه عبور می‌کنند و دزدی از مردم را سعی می‌کنند قانونی جلوه دهند و مباشر موردنظر را ذخیره نظام و انقلاب اعلام می‌کنند و مسئله مهم و اساسی کشور را امور بی‌خاصیت می‌دانند نباید انتظار داشت که کاری از پیش برود.

وی با تأکید بر اینکه تذکر لسانی باید انجام شود، گفت: همه در قبال بی‌قانونی موظف به پاسخگویی هستند.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به قیام نوزدهم دی که هرساله آن را گرامی می‌داریم، اشاره کرد و افزود: این قیام در پی یک نهی از منکر ایجاد شد که اثرات اجتماعی زیادی را به دنبال داشت با یک نهی از منکر آغاز و به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.

آیت‌الله حسینی همدانی با طرح این سؤال که آیا آثار طاغوت را نمی‌توانیم با نهی از منکر از بین ببریم، گفت: ویژگی قیام نوزدهم دی‌ماه مردمی بودن بود مردم این قیام را اداره کردند و نشان دادند که زمان‌شناس هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: در جریانات اجتماعی و سیاسی حرف‌های زده می‌شود که اگر از کنارشان با بی‌توجهی عبور کنیم ضرر خواهیم کرد اینکه تذکر داده می‌شود بصیر باشید برای همین است.

اختلاف بین مسئولان سم مهلکی است

وی با تأکید بر اینکه نباید فکر کنیم برخی که این‌گونه در کوچه و خیابان ظاهر می‌شود عقبه‌ای ندارد، گفت: این مهم با برنامه‌ریزی دشمنان پیش می‌رود و اگر کسی فکر کند که توطئه دشمنان بی‌اثر است سخت در اشتباه است.

آیت‌الله حسینی هدانی با تأکید بر اینکه دشمنان برای براندازی نظام با همه توان به میدان آمده‌اند، گفت: جنگ نرم، فضای مجازی و تبلیغ برای تغییر سبک زندگی جزو توطئه‌های دشمنان است باید بیدارباشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری با تأکید بر اینکه خواسته دشمن درگیری مسئولان با همدیگر است، گفت: اختلاف بین مسئولان سم مهلکی است گاهی احساس می‌شود عده‌ای برای اینکه بتوانند از فضاهای ایجادشده برای انتخابات آینده استفاده کنند هیاهو به راه می‌اندازند تا مسیر خود را به‌پیش ببرند، این خیانتی بزرگ به مردم و خون شهیدان است.

تضعیف ارکان نظام و قوا توسط هرکسی شرعاً حرام است

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه قوه قضائیه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مرجع و پناه مردم است، گفت: عده‌ای سعی نکنند به هر وسیله و برای ماندن در قدرت این پناهگاه، امید و آرامش مردم را دست‌آویز خواسته‌های سیاسی خودشان کنند انتقاد ایرادی ندارد نصیحت و خیرخواهی جزو وظایف همه است به‌خصوص نصیحت کسانی که دارند حکومت می‌کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه تضعیف ارکان نظام و قوا توسط هرکسی شرعاً حرام است، گفت: تضعیف دولت و مجلس و قوه قضائیه چه توسط خودشان چه توسط دیگران عقلا، عرفا و شرعاً خلاف بین است.

وی در ادامه با طرح این سؤال که این چه حرکتی است که نسبت به قوه قضائیه روا داشته می‌شود، گفت: آیا کسانی که اقدام به این کار می‌کنند نمی‌بینند که افرادی خارج از مرزها چه فتنه‌ای راه انداخته‌اند.

خطیب جمعه کرج گفت: این ضرورت کشور و خواسته مردم است که قوه قضائیه با توکل بر خدا و باصلابت تمام وارد میدان مبارزه انقلابی با مفاسد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بشود و ملاحظه هیچ شخص و نهادی را نداشته باشد و بداند برای از بین بردن فساد از حمایت مردم برخوردار است.

دشمن راضی به سربلندی ایران نمی شود

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال۹۲، گفت: ایشان فرمودند، اختلاف‌نظرها نباید به میان مردم کشانده و دستمایه‌ای برای جنجال و هیاهوی رسانه‌های بیگانه و دشمنان شود همه باید متوجه مسئولیت خود و شرایط حساس کنونی باشند اختلاف‌نظر طبیعی است اما این اختلاف‌نظر نباید به اختلاف در عمل و گریبان گیری و مچ‌گیری در مقابل مردم تبدیل شود از امروز تا روز انتخابات هرکسی بخواهد اختلافات را به میان مردم بکشاند و از احساسات آن‌ها در جهت اختلافات استفاده کند قطعاً به کشور خیانت کرده است.

وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی از اینکه اختلافات به میان مردم کشانده شود و دستمایه‌ای برای دشمنان شود، ناراضی هستند، گفت: انتقاد اشکالی ندارد اگر انتقاد نباشد رشدی نخواهد بود اما اگر بخواهد تضعیف صورت گیرد اشکال دارد.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به اینکه ایران دشمنانی دارد که راضی به پیشرفتش نیستند، گفت: دشمنان با هر آن چیزی که در سربلندی و عزت ایران نقش داشته باشد، مخالف هستند و به پیشرفت‌ها حمله ور می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز همچنین ضمن تذکر به معاون سیاسی - امنیتی استانداری البرز، گفت: سربسته می‌گویم مردم منتظر تحقق وعده‌های داده‌شده، هستند.

وی با تأکید بر اینکه در بیست و یکم دی سال ۱۳۹۰ استکبار به همراهی صهیونیست دست به جنایتی پلید زدند و دانشمند بزرگوار شهید احمدی روشن را به شهادت رساندند که به خیال خامشان جلوی پیشرفت علمی کشور را بگیرند و در عزم ملت مؤمن و انقلابی خللی ایجاد کنند اما دیدی این حرکت ادامه پیدا کرد و موفقیت جهانی برای ایران یکی پس از دیگری به وقوع پیوست.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: آمریکا، انگلیس، اسراییل و کسانی که از آن‌ها تبعیت می‌کنند بدانند با این رفتارها هرگز نمی‌توانند خللی در اراده ملت در دشمنی با آنان ایجاد کنند.

آیت‌الله حسینی همدانی به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با نخبگان دانشگاه اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار به وجود جوانان مؤمن انقلابی اشاره و پشتیبانی خود را از آن‌ها اعلام کردند.

انتقال بیمه به وزارت بهداشت ضرر بزرگی است

خطیب جمعه کرج به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با خانواده شهدای مدافع حرم اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار فرمودند اگر شهدای مدافع حرم نبودند ما باید در اصفهان، تهران و خراسان در مقابل دشمنان مقاومت می‌کردیم.

وی در بخش دیگری از انتقال بیمه به وزارت بهداشت یادکرد و گفت: این مهم ضرر بزرگی است و اشکالاتی در آینده به وجود می‌آورد به کار مجلس ایراد نمی‌گیریم اما این کار شبیه کاری است که در برجام انجام شد باید دقت بیشتری انجام می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز همچنین ضمن تذکر به معاون سیاسی - امنیتی استانداری البرز، گفت: سربسته می‌گویم مردم منتظر تحقق وعده‌های داده‌شده، هستند.

سمیه احمدی

آیت الله همدانی خواسته مردم مبارزه انقلابی قوه قضائیه با مفاسد اقتصادی شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.