1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55408
تاریخ ثبت : 1395/10/18-09:50
مدیر کل صدا و سیما استان البرز:
تصمیم گیری در بحث آلودگی هوا استانی و ملی باشد

مدیر کل صدا و سیمای استان البرز اظهار داشت: در بحث آلودگی هوا، تصمیم گیری ها باید استانی و در بخشی نیز ملی باشد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی رامک در جلسه آلودگی هوا و آثار زیانبار فردی و اجتماعی که به همت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد، اظهار داشت: اگر بتوانیم مصرف سوخت خودرو ها را به پنج درصد کاهش دهیم 50 درصد در مصرف سوخت کاهش خواهیم داشت.
 
وی اظهار داشت: منشاء بخش اعظم بحران هوا ترافیک است و اگر بتوانیم در سطح شهر تسهیل رفتار ترافیک انجام دهیم گام بلندی در کاهش آلودگی هوا برداشته ایم.
 
مدیر کل صدا و سیما با بیان اینکه لازم است در این زمینه شورای شهر فعالیت های آینده پژوهی انجام دهد، افزود: آلودگی هوا و رسیدن آن به سطوح بحرانی پدیده ای نگران کننده است که سلامت شهروندان را به خطر می اندازد، به همین علت جامعه جهانی در تلاش برای مبارزه با این پدیده از طریق اجرای راهکارهای بلندمدت و مقابله در موقعیت های فوق العاده است.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: بی شک ترافیک وسایل نقلیه موتوری و سیستم های گرمایشی خانگی بزرگترین عوامل آلودگی هوا در شهرها به شمار می روند؛ به خصوص، وسایل نقلیه به سبب سطح بالای انتشار مواد آلاینده آنها در محیط های با ترافیک سنگین نقش مرکزی در وضعیت نامناسب هوای شهرهای بزرگ ایفا می کنند.
 
رامک در پایان تصریح کرد: علت عدم بارندگی در البرز ناشی از آلودگی هوا است این در حالی است که در چند روز گذشته شاهد بارش در نقاط نزدیک به البرز از جمله قزوین بودیم و با همه این باید به این نتیجه رسید که برگزاری جلسات پیشگیرانه جهت تغییر نگرش باید به مرحله اجرایی برسد تا نتیجه بخش باشد.

زهرا قاسمی

آلودگی هوا استان البرز
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.