1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55406
تاریخ ثبت : 1395/10/18-09:26
غلامرضایی:
ظرفیت معابر کرج پاسخگویی حجم کنونی ترددها نیست / هوا مسموم است نه آلوده

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر کرج گفت: ظرفیت معابر و شوارع کرج پاسخگوی حجم کنونی ترددها نیست و به دلیل فقر ناوگان حمل و نقل عمومی شاهد بند آمدن نفس شهر در لابه لای دودهای سمی و تشدید آلودگی هوا هستیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت اله غلامرضایی طی سخنانی در نشست بررسی علل آلودگی هوا و آثار زیانبار فردی و اجتماعی آن که به همت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در محل سالن جلسات پارلمان شهری برگزار شد، ادامه داد: در اینکه برگزاری جلسات کارشناسی به منظور بررسی علل آلودگی هوا منشاء اثر است شکی وجود ندارد اما به شرطی که مصوباتِ آنها ضمانت اجرایی داشته باشد و رویکردِ ما صـرفـاً جنبه شعاری و تبلیغاتی نداشته باشد.
 
وی افزود: در حالی که کرج عنوان چهارمین کلانشهر کشور را یدک می کشد اما سطح امکانات شهری و زیرساختها در این شهر ایده آل نیست و کماکان شاهد آمار بالای مهاجر پذیری می باشیم و در چنین شرایطی چه انتظاری جز تشدید آلودگی هوا می توان داشت؟ به راستی هوای شهر اکنون مسموم است و از مرز آلودگی نیز گذر کرده است.

این مسئول شهری در پایان اظهار امیدواری کرد: با راه اندازی مترو در آینده ای نزدیک و احداث بزرگراه شمالی طی 4 سال آتی شاهد فروکش تب ترافیک در کلانشهر کرج باشیم و به دنبال آن سیر صعودی آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی نیز متوقف گردد.

 
 

 

مرتضی اکبری

حجت اله غلامرضایی شورای شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.