1397/02/03

. دوشنبه

4/23/2018
کد مطلب : 55402
تاریخ ثبت : 1395/10/18-08:59

پیام تبریک مدیریت شهری کرج به مناسبت میلاد امام حسن عسگری (ع)

شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج با صدور پیامی فرا رسیدن میلاد با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت و وصایت پدر بزرگوار صاحب الزمان (عج)، حضرت امام حسن عسگری (ع) را به عموم ملت شریف ایران اسلامی و آزادگان و مسلمانان جهان تبریک گفت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در متن پیام صادره از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری کلانشهر کرج که نسخه ای از آن جهت بازنشر در اختیار ما قرار گرفت، آمده است:
 
«بسم الله الرحمن الرحیم
 
ده مژده كه نخل دل ما برگ و برى داد  ***    زيرا شجر باغ رسالت ثمرى داد
 اى ساقى گل چهره بده باده كه امشب  ***   بر ما صدف بحر ولايت گهرى داد
 از نسل نبى و على و فاطمه خالق    ***     بر خلق جهان بار دگر راهبرى داد
 
عرش به بركت میلاد جهان افروز امام حسن عسكری (ع) بزم شادی گستراند. تولد او موعودی را بشارت ‌دهنده است كه ظهورش، سپیده دمی است به سوی روشنایی و مرهمی بر تمامی رنج‌ها و مقصد تمام رفتن‌ها و رسیدن‌ها. مدینه روز جمعه هشتم ماه ربیع الثانی حال و هوای دیگری داشت، همه منتظر درخشیدن نوری بودند تا گلهای زندگی را در فضای آن سامان، شادابی بخشند.
 
آسمان دیده بر زمین گشوده بود و مدینه، شب انتظارش را به دست صبح امید می‌سپرد كه ناگاه در صبحدمی حیات بخش، آفرینش، تولدی دوباره كرد و یازدهمین روشنگرش را به هستی بخشید. نوری برخاست تاامید بخش مظلومان و مستضعفان گیتی شود، میلادی كه بر عظمت روز جمعه افزود و بر این عید طراوتی خاص بخشید، او دومین امامی بود كه نام حسن (ع) را به خود می‌گرفت و هم نام سبط اكبر رسول خدا (ص) یعنی حسن ابن فاطمه (ع) شد. 
 
باید ولادت با سعادت آن حضرت را نه به عنوان حادثه بلكه نقطه عطفی در تاریخ تشیع دانست و اذعان داشت كه این میلاد در آینده‌ای نه چندان دور تاریخ بشریت را دگرگون می‌كند، چرا كه او می‌باید فرزندی به دست غیب بسپارد تا روزی دادگستر جهان هستی شود. در آن ایام كه امام هادی (ع) را از مدینه به سامرا بردند تا تحت نظر حكمت عباسیان قرار گیرد، امام حسن عسگری (ع) را نیز به دستور متوكل عباسی به‌ سامرا انتقال دادند و بخش عمده عمر امام (ع) در پایتخت عباسیان در سكوت مرگبار حكومت آنان گذشت.
 
ابومحمد حسن ابن علی، امام یازدهم، پدر بزرگوارش امام هادی (ع) و مادرش بانویی صالحه به نام سوسن یا حدیثه یا سلیل بود. تولد آن حضرت با اختلاف روایات در ماه ربیع الاول یا ربیع‌الاخر سال یا 231 و یا ۲۳۲‬ قمری و بنا به اكثر روایات، در مدینه اتفاق افتاده است. اسم شریف آن حضرت، «حسن» و كنیه‌اش ابومحمد و القابش به صامت، رفیق، زكی، هادی و عسكری معروف بودند.
 
خجسته ميلاد يازدهمين کوکب درخشان آسمان امامت و ولايت، يازدهمين حجت حقباب المهدي، حضرت امام حسن عسگري عليه السلام را بر عموم شیعیان جهان و ملت شریف و ولایتمدار ایران اسلامی تبریک گفته و امیدواریم که همه ما در جمع منتظران حقیقی حضرت مهدی (عج) قرار گیریم.
 
شورای اسلامی شهر کرج»

مرتضی اکبری

شورای شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.