1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55398
تاریخ ثبت : 1395/10/18-08:32
مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز:
تحمیل بیش از یک میلیارد خسارت به استان البرز به ازای هر روز تعطیلی مدارس

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز اظهار داشت: برنامه های آموزشی پیچیده، زمانبر و دیر بازده اما دارای زیر بنایی ماندگار است که منجر به توسعه پایدار می شوند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در جلسه آلودگی هوا و آثار زیانبار فردی و اجتماعی آن که به همت کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد، گفت: در بحث آلودگی هوا نیاز به آموزش است و اگر بخواهیم رفتاری را تغییر دهیم نیاز به محتوا و آموزش متناسب با گروه های سنی مختلف داریم.
 
وی اظهار داشت: به ازای هر روز تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا یک میلیارد و 300 میلیون تومان خسارت به استان البرز تحمیل می شود که جبران آن بسیار سخت است.
 
این مسئول با اشاره به اینکه این اداره در مواجه با آلودگی هوا در بحث ارتقا فرهنگ عمومی و فرهنگسازی از طریق آموزش حقوق شهروندی اقدام می کند، افزود: برنامه های آموزشی پیچیده، زمان بر و سخت است ولی منجر به تقویت زیر ساخت ها خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در بیشتر موارد هنگام وقوع بحران های اجتماعی و محیطی با اقداماتی سطحی درصدد ارتقا فرهنگ عمومی مردم هستیم در صورتی که به دلیل تدریجی بودن آموزش چنین رفتاری با اهداف کلی همخوانی ندارد.
 
ساکی گفت: کسب اطلاعات و علوم روز به تنهایی منجر به تغییر نگرش و رفتار نمی شود چراکه باید عوامل دیگری نیز در این امر دخیل باشد تا نتیجه مطلوبی در بر داشته باشند.
 
وی افزود: برای تغییر رفتار شهروندان نیاز به محتوی داریم که از دستگاه های مرتبط با کنترل معضل آلودگی هوا انتظار می رود آنچه برای آموزش شهروندان نیاز است در قالب بسته ای آموزشی به آموزش و پرورش تحویل دهند تا در مدارس مورد استفاده قرار گیرد.
 
این مسئول اضافه کرد: ضرر و زیانی که آلودگی هوا به فرآیند تعلیم و تربیت وارد می کند در بیشتر موارد غیر قابل جبران است چراکه منجر به کاهش توانمندی های آموزشی خواهد شد.
 
ساکی افزود: در برنامه ملی آموزش کشور بین زمان تعیین شده و دروس تعادلی قرار دارد که تعطیلی ها منجر به بهم زدن این تعادل و افت آموزش در مدارس کشور می شود.

زهرا قاسمی

برنامه آموزش آلودگی هوا
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.