1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55396
تاریخ ثبت : 1395/10/18-08:43
مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز:
روز بدون خودرو در البرز اجرایی شود

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز با بیان اینکه در سراسر کشور یک روز به روز بدون خودرو نام گرفته است گفت:کرج در تمام مناطق 12 گانه آمادگی اجرایی روز بدون خودرو و جایگزینی دوچرخه و اسکیت را دارد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، امیر غفرانی در جلسه آلودگی هوا و آثار زیانبار فردی و اجتماعی که به همت شورای اسلامی شهر کرج برگزار شد، اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه بین شهروندان انتظار می رود که شهرداری کرج در خیابان های اصلی فضایی برای تردد دوچرخه سواران ایجاد کند.
 
مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز با اشاره به ضرورت اعمال اقدامات پیشگیرانه برای کنترل آلودگی هوا افزود: از شورای شهر کرج انتظار می رود که روز بدون خودرو را در کرج مصوب کنند و امکانات اجرای این طرح نیز از سوی اداره ورزش و جوانان فراهم خواهد شد.
 
وی ادامه داد: طی تفاهم نامه ای با سازمان حفاظت از محیط زیست استان درصدد اجرای طرح روز بدون خودرو در البرز هستیم تا فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و دوچرخه در استان ترویج داده شود.
 
غفرانی گفت: 122 سمن زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان استان فعال هستند که عمده فعالیت آنها در خصوص پیشگیری از آلودگی هوا است از این رو آمادگی کامل برای همکاری های بیشتر با سایر سازمان ها و دستگاه ها وجود دارد.
 
وی افزود: با توجه به اهمیت کنترل آلودگی هوا به خصوص در کلانشهر کرج تمامی اتومبیل ها و موتورهای مسابقات، دارای استاندارد های لازم زیر نظر فدراسیون مربوطه هستند از این رو آلودگی زیادی در بر ندارند.
 
این مسئول خاطر نشان کرد: در شهر های بزرگ باند و فضایی برای استفاده از دوچرخه و اسکیت در نظر گرفته شده ولی در این استان چنین امکانی به ندرت یافت می شود از این رو از شهرداری در این رابطه انتظار مساعدت وجود دارد.

زهرا قاسمی

روز بدون خودرو البرز
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.