1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55393
تاریخ ثبت : 1395/10/18-09:13
باغستانی:
سکونت در کلان شهرها خطرات ناشی از آلاینده های محیطی را در پی دارد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: سکونت در کلان شهرها خطرات ناشی از آلاینده های محیطی را برای شهروندان در پی دارد.
به گزارش پایگاه خبری مدیرت شهری کرج، محمد صادق باغستانی در جلسه آلودگی هوا و آثار زیانبار آن با بیان اینکه هر یک از ما در قبال خود، کودکان، سالمندان و تک تک اعضای خانواده عهده دار مسئولیت هایی هستیم که حفظ تندرستی، مهم ترین آنها است، بیان داشت: آلودگی هوا به طرق گوناگونی می ‌تواند آثار زيانباری را در درازمدت و كوتاه مدتي بر سلامت انسان ها بگذارد.

وی اضافه کرد: تاثير آلودگی هوا بر افراد مختلف متفاوت است؛ برخی بيماري ها مانند آسم، بيماري قلبی و ريوی در مواقع آلودگی هوا تشديد می ‌شوند. معمولا ميزان آسيب ها بستگی به ميزان قرار گرفتن در معرض مواد شيميايی زيانبار دارد يعني مدت تماس با آلاينده‌ها و غلظت مواد شيميايی.
 
باغستانی ادامه داد: بسياری از درختان در بزرگراه هاي شهر تهران در حالت نيمه مرگی هستند كه علت این پدیده نیز انباشت لايه ‌ای از ذرات آلاينده بر شاخ و برگ آنها است.
 
این مسئول با بیان اینکه در بسياری از كشورهای جهان اقداماتی برای كاهش آثار آلودگی هوا بر محيط زيست انجام شده است و دانشمندان آثار زيانبار آلودگی هوا را بر گياهان، حيوانات و زندگی انسان ها مطالعه می ‌كنند، گفت: قانون‌ گذاران قوانينی را برای كنترل كاهش آلاينده‌ها تصويب نموده و آموزگاران نیز در مدارس و استادان در دانشگاه ها آثار آلودگی هوا را برای نسل جوان تشريح می ‌كنند.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی عنوان کرد: اولين گام برای حل مشكل آلودگی هوا ارزيابی است، محققان آلودگی هوا را بررسی نموده و استانداردهايی را برای اندازه‌ گيری نوع و مقدار آلاينده‌های خطرناك تعيين می ‌كنند، بعد از آن بايد حد مجاز آلاينده‌های هوا مشخص شود.
 
وی افزود: اهمیت محیط زیست امروزه برای همه روشن است و باید با برنامه در همه موضوعات همچون مدیریت پسماند به خصوص پسماندهای ویژه صنعتی و بیمارستانی داشته باشیم.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطر نشان کرد: بهترین راه کمک به کاهش آلودگی هوا همراهی مردم در استفاده حداقلی از خودروهای شخصی و رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی است و تک تک شهروندان باید در این خصوص احساس مسئولیت کنند.
 
زهرا قاسمی

آلودگی ترافیک تردد خودرو ها
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.